Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Seçim Kararı Da Bahçelide Yanlıştı!

Haziran seçimleri sonrasında Türkiye. bölgesinde meydana gelen gelişmeler nedeniyle tekrar bir genel seçim ortamına sürüklenme riski alamazdı almamalıydı da.

En uzun sınırımız olan Suriye sınırında meydana gelen yeni durum, perde gerisinde Rusya-ABD arasında bölgesel manada oluşan iş birliği Türkiye'nin son yüz yıldaki kaderini doğrudan etkileyecek gelişmeleri beraberinde getirdi. İkinci dünya savaşı sonrasında Yaltada yapılan paylaşımın bir benzerine şu an Şahid oluyoruz ve maalesef Türkiye'de bir yönetim zafiyeti boşluğu var.

Haziran seçimleri sonrasında okurlarımız beni takip edenler iyi hatırlarlar MHP-AK PARTİ KOALİSYONU KURULMALI başlığıyla yazdığım makalede bu günlere dikkat çekerek ortaya çıkan sonuca göre  koalisyon için taraflar inat etmeden hükumet kurmalılar demiştim.

 AK Parti açısından seçim kararı her ne kadar Cumhurbaşkanının baskısıyla yapılıyor olsa bile ortada devlet millet istikbali söz konusu olduğu için şahısların keyiflerine hırslarına ve istikbalellerine bakılmaksızın milletvekillerinin hükumet kurmak için koalisyonu zorlamaları gerekirdi. 

Türkiye'nin Türk milletinin istikbali şahısların ikbal ve geleceklerinin çok üzerindedir. Göreceksiniz seçim sonucu görülecek-ki 4 ay’da milletin zamanı ve parası çarçur edildiği ortaya çıkacaktır. Harcanan milyar dolar Türkiye'nin imajı saygınlığının zedelenmesi-de cabası, bu otorite boşluğundan Türk turizmi bitme noktasına geldi.  Kısa vadede 5 yıl turizm sektörüne yatırım yapanlar açısından yıkım iflas yılı olacak, bağlı sektörlerde bir bir dökülecektir.

 Ekranda izlediğim MHP lideri Bahçelinin çantasında bu yıkımı ortadan kaldıracak bir projede yok. Türkiye dijital çağda uzayda hayat ararken 1980 model arabada aklı kalan, halan 70 li yılların çantasıyla dolaşan milliyetçi bir liderle de geleceğe yelken açamaz.

 Türkiye'nin sorunu MHP’de düğümleniyor,  seçim sonrası MHP bu yapısıyla hükumet ortağı olsa bile oluşacak yapının içerisinde eriyip gider, MHP olağanüstü kurultay düzenleyerek Türk milletinin devletinin bekası hususunda ortak kaygıları olan bütün vatandaşları MHP çatısı altında toplanmaya davet ederek, yeniden ayağa kalkmalıdır.

Türkiye'nin sorunu AK Parti değil sorun MHP’yi idare eden çağ dışı anlayıştadır. MHP yönetimi Türk milletinin ülkücülerin sırtında adeta kambur durumundadır. Kendi ülküdaşlarını kucaklamaktan yoksun anlayışın milleti kucaklamasını bekleme yanlışlığından kurtulalım.

 Türkiye'nin Kasımda seçim kararıda, MHP de Genel başkan olarak halen Bahçelininde kalması da yanlış.

Önceki ve Sonraki Yazılar