1. YAZARLAR

  2. M.Fatih ERDOĞAN

  3. Normalleşme Süreci
M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Normalleşme Süreci

Seçim bitti ancak itiraz süreci devam ediyor. Siyasi partilerin her biri kaybettikleri yerlerde oyların yeniden sayımı için YSK’ ya itiraz ediyor.

Top YSK’ da. YSK çok deneyimli ve ne yapacağını çok iyi biliyor. Durum ‘Tavşana kaç, tazıya tut’ durumu. Bir başka deyişle hal; ‘ne şiş yansın ne kebap’ hali.

Bir yanda ülkenin Cumhurbaşkanı, bir yanda Cumhur, YSK ne kadar deneyimli olursa olsun yaşanan nizahı bir çırpıda çözemiyor. Bence yavaş hareket ederek zaman kazanmaya ve başlarını belaya sokacak yanlışlardan kaçınmaya çalışıyorlar.

Bu taktikle İstanbul’un dışındaki problemler üç aşağı beş yukarı çözülmüş gibi gözüküyor. Çükü, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.

Sıra İstanbul’a geldi. ‘İstanbul bir başka, o hiçbir yere benzemiyor.’  Sayın Cumhurbaşkanının sevdasıda herkes tarafından biliniyor.

İstanbul ve Ankara’yı kaybeden AK Parti kurmayların işi gerçekten zor. Biliyorlar ki, İstanbul ve Ankara’yı kaybetmelerinin bedeli çok ağır olacak. Bu sebeple, Cumhurbaşkanının tepkisinden korkarak olmadık senaryolar içeren dosyalarla hem Genel Başkanlarını hem de YSK’yı kandırmaya çalışıyorlar. Vaziyet bu.

Sayın Cumhurbaşkanımızı kandırsalar da YSK’yı kandırmaları çok kolay gözükmüyor. Neden mi? ‘Yüksek Seçim Kurulu geçen gün yaklaşık 4,5 saat süren toplantının ardından AK Parti'nin İstanbul'da tüm oyların yeniden sayım talebini reddettiğini, 21 ilçedeki 51 sandıkta yeniden sayım yapılmasına karar verdiklerini, Büyükçekmece'deki durumun ise 09.04. 2019 Salı günü görüşüleceğini ilan etti’ de ondan…

Sonuç, İstanbul İmamoğlu’na verilecek ama bu iş,  Cumhurbaşkanını alıştıra alıştıra yapılacak. YSK fire vermeden bu beladan kurtulurken AKP’de ciddi bir değişim yaşanacak.    

GELELİM MARAŞ’A

Kahramanmaraş’ta seçiminin mutlak galibi tartışmasız Cumhur İttifakı oldu. Hem Büyükşehir Belediye Başkanlığını hem de 11 İlçe Belediye başkanlıklarını Cumhur İttifakının adayları kazandılar. Sonuçlar; vatana ve millete hayırlı uğurlu olur inşallah.

MHP’li vatandaş İttifakın Belediyelerdeki görev dağılımlarında da devam etmesini istiyor. Büyükşehirde ve tüm ilçelerde hem başkan yardımcılarından birisinin hem de tüm komisyonların başkan yardımcılarından birisinin mutlaka MHP’li olmasını bekliyor.

MHP’li kardeşlerim bu konuda oldukça ısrarlılar. Yoksa ortada ittifak- mittifak kalmaz diyorlar. AK Partili dostlara duyurulur…

Dertler gerçekten çok fazla. İşsizlik, pahalılık dayanılır gibi değil. Cenabı Hak göreve yeni veya yeniden seçilenlere yardım etsin. Onlara; ‘Hüsnü Ahlak’ versin. Kendilerini; ‘kul hakkı yemekten, adaletten ayrılmaktan, adam kayırmaktan, hısım ve akrabaya haksız kazanç sağlamaktan, emaneti ehline vermemekten,’ muhafaza buyursun. Milletin malını; ‘babasının malıymış gibi kullanmaktan, kendisini uyaranları zehirli yılan zannetmekten,’ korusun rabbim.

Meseleleri;  ‘Allah’ın emrettiği, yasaların dediği gibi değil, partili gibi gözüken dalkavukların, yağdanlıkların, sahtekârların dediği gibi yapmaktan’ korusun Rabbim…

Makam ve mevkilere yerleşen kardeşlerimize; ‘gökyüzünden melekler, yeryüzünden insanlar tarafından dört gözle izlendiklerini, günü geldiğinde hem bu dünyada hem de öbür dünyada hesaba çekileceklerini, birilerinin menfaati için yaptıkları yanlışların kurbanı olacaklarını’ hiç unutturma Allah’ım.

Başkanlarımızı; ‘sosyal belediyecilik yapıyoruz diyerek yan gelip yatan ve hiç hak etmeyen sırf yandaş oldukları için onlara kömür, gıda, iaşe ve para yardımı yapmak yerine iş vererek alın terlerinin karşılığını vermeyi’ nasip eyle Allah’ım.

Devletimize ve Milletimize Zeval verme Allah’ım.    

Önceki ve Sonraki Yazılar