Jülide DEMİRTAŞ

Jülide DEMİRTAŞ

KLİŞE DEĞİL

Ne savaşlar verdik…

Ne antlaşmalar imzadık bize karşı olan devletlerle. Yıkmak istediler, yok etmek istediler ve bizim her zaman verecek bir cevabımız oldu.

Amacımız vatana sahip çıkmak ve milletimizi tek bayrak altında toplayabilmekti. Bütün bunlar olurken usulüne uygun olmayan davranış sergileyip, içimizde olupta düşmanla işbirliği yapanlar oldu. Kendi ülkesine kendi milletine düşman insandan kime hayır gelir.

Pek tabi ki düşman hayırlanır bu durumdan.

***

Verilen onca şehidin kanı, sakatlanan onlarca gazi ve öksüz, yetim kalan onlarca çocuk !!!

Klişe söz değil ! Kulaklar alışmasın ! Vatan bir bütündür ! Vatanın ayrılığı milletin ziyanınadır !!! içimizde ki vatan aşkı coşkusunu kaybetmemeli. Onun için canla başla çalışıp, üstün seviyeye getirmek, kadın, erkek, genç, çocuk her kesin boynunun borcudur ! Atalarımıza ve Ata’ya saygı çerçevesin de toplanmak  , yurdu elimizden geldiği ölçüde yüksek mertebeye taşımaktır.

Bilgi ve ilgi, kültürleri modernize edilmiş, hak ve hukuk anlamında doğru çizgilere sahip ülke içinden ülke sınırlarına kadar insanımızın devletine duyduğu güvenle müreffeh bir Türkiye olması anlamında bu yolu amaç edinmeli.

***

Osmanlı olarak nam saldık ama devamını  Türkiye Cumhuriyeti olarak şimdiki vatan topraklarında kalarak bir destan yazdık.

Hatta savaşa gidipte , hiçbir dönemeyen köye örnek  Kastamonu da ki Ersizler köyü…Halen içimi sızlatır.

İçimizde bizi ayrıştırmaya çalışan insanlar ve mihraklar var. işleri bu ve bıkıp usanmadan grip virüsü gibi kılıktan kılığa girerek ayrıştırmaya çalışıyorlar. Öyle sizinle beraberler ki, sanırsınız tam bir vatanperver !

Güvensizliğin kol gezdiği şu günlerde yeni bir takdik yeni bir bölücü ve parçalayıcı sözler ve tavırlar hep olacak. Kıskanılmak böyle bir şey .İçinde birçok etnik grubu barındırırken Suriye Türkmenlerinin gelmesiyle daha da kalabalıklaşan nüfusumuzun birliğine daha da iştahlarını kabartıyor, varlığımıza tahammül edemeyen ülkelerin.

Yapılacak bir tek şey var. Allah birdir. Bayrak birdir. Vatan birdir. Bunlar ülkümüz olmalı ki bu çerçevede insanımıza yani milletimize sahip çıkalım. Yegane temelimiz olan tarihimizi de bilmek, yad etmek ve ayrım gözetmeksizin bu vatanı bırakanlara minnet duymak. Vatana olan borcunun farkındalığını yaşayabilen nesiller yetiştirmek. Savaşların bilgi çağı içinde olduğu, göstermelik savaşların ise görünen kuvvetlerle olduğu gözlenmektedir.

Kendi içimizde siyasi partiler olarak ayrıldığımız gözlense de amaç bir olmalıdır, gerisi teferruat.

Ülke olarak birçok sınavlardan geçtik ! Halen de geçiyoruz. Birbirine güvensiz bireylerin oluşturduğu toplumda millet olarak yaşamanın zorluğudur. Ve zorlaştıran da insandır. İçimize sızmış insanları temizlemek zor olsa bile güvenilir insan olmak için herkes elini bir diğerine uzatmalı.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Sesimiz ve sesimizi duyuracak nesillerimiz daim, milli birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar