Ahmet Doğan İLBEY

Ahmet Doğan İLBEY

Kamu Düzeni İçin PKK’lılar Asılmalı Ve Sıkıyönetim İlân Edilmeli

PKK ve yandaşları servisler yine kanlı eylemleriyle otuzdan fazla insanımızı katletti. Türkiye’nin birçok şehir ve ilçelerinde vahşice, vandalca yaptıkları terör, devlet ve milletin varlığına karşı yapılmış bir savaş çağrısıdır.

Öldürüyorlar, yakıp yıkıyorlar… Savaştır bunun adı. Savaş açan düşman alçaklığın, vahşetin bütün şenaatını taşıyarak saldırıyor. “Kendilerine haksız yere saldırılan kimselere savaşma izni verilmiştir. Şüphesiz Allah onlara yardım etmeye kadirdir (Hacc suresi / 39-40).

O zaman açıp Kur’ân-ı Kerim’i böyle bir düşmana ne yapılır, gereğini yerine getirmeli. Merhamet, sevgi ve otoriteyi âyet üzere tatbikata koymalı:

“Müşrikler sizinle toptan savaştıkları gibi, siz de onlarla toptan savaşın” (Tevbe / 36). “Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın ve aşırı gitmeyin. Şüphesiz Allah aşırı gidenleri sevmez” (Bakara /190).
  Hz. Ömer r.a. efendimiz gibi merhamet ve nizam devleti olmalı artık. Bu kadar gevşeklik yeter. Devletin ve milletin dirliği için gösteri ve eylemlere yasak getirilmeli, hayatın normal akışına, iç ve dış ticarî alavereye zarar vermeyecek şekilde ülkenin bütününde sıkıyönetim ilân edilmeli.

Sıkıyönetimin muhteva ve gerekçesi, Osmanlı Devleti’nde sıkça geçen nizâm-ı âlem anlayışıdır ki derhal tatbikata konmalı. “Yüce Allah, bekây-ı nizâm-ı âlem içün insan nevinden bir kulunu görevlendirir. O, fitne ve fesadı önler” 

Devletin ve milletin bekâsı, kamu düzeni ve asayiş için hak ve hukuka riayet içinde hayatının akışına mâni olmayan, sevgi, merhamet ve celâdet tavrına sahip bir sıkıyönetim hayata geçirilmeli. Yoksa bu ülke Irak’a, Suriye’ye, Afganistan’a, Yemen’e döner maazallah!

Evvel emirde Meclis’ten terör suçları için idam kanunu çıkartılmalı. AB’ye ve Batı’ya şöyle denmeli: “Bundan böyle benim ülkemde askerimi, polisimi ve vatandaşımı şehit eden, eylem yapan her  teröristi anında asacağım…”
                                                                                                                                     İslâm üzere oluşan Türk ve Kürt kardeşliğini parçalamaya kasteden her PKK’lı ve yandaşlarını, Türkiye ile birlik olmak isteyen Müslüman Kürtlere zarar vermeden yakalandığını yerde gerekçeleri halka duyurularak kamu düzeni için derhal asılmalı.

Asılmazsa bu ülke parçalanır, bölünür, anarşinin önü alınmaz. Türkiye iç savaşa sürüklenir.

Etnik çatışmanın önü açıldı mı bir daha kapanmaz. Terörü ve PKK’yı kibarlıkla, diplomasiyle bitirmek mümkün değildir?

Bundandır ki, Türkiye’nin bütününde gösteri, eylem ve benzeri hareketler yasaklanmalı, insanî hak ve hürriyetlerin kısıtlanmadığı bir sıkıyönetim ilân edilmeli. Herkes işine gücüne bakmalı…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.