Serdar Erdoğanyılmaz

Serdar Erdoğanyılmaz

Devlet Terbiyesi ve Başkanlar...

Devlet anadır...

Devlet babadır...

Biz millet olarak devletimize çok önem veririz.

Töremiz , geleneklerimiz,  her zaman devleti  değerli  kılmıştır.

Devlete saygımız farklıdır.

Devlet adamlığı...

Devlet erkanı olmak...

Devlet memuru olmak...

Ve devlet  terbiyesi...

            ***

"Devlet Terbiyesi" deyince Belediye Başkanlarımız arasında  bir gezinti yapmak istedim...

İlk aklıma gelen  Sayın Hanefi MAHÇİÇEK ;

Devlet  Planlama Teşkilatı , BOTAŞ ve milletvekilliği  tecrübesi  ile devlet terbiyesini  içine sindirmiş bir değerimizdir.

Devlet terbiyesi ile her  ortamda farklılığını hissettirmiş ve buna bağlı olarak toplumdaki karşılığı daima güçlü olmuştur. Samimi kişiliği ile daima içimizden biri olmaya devam ediyor.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY'ın  başkanlık öncesi devlet tecrübesi yok ama  bir dönem başkanlık yapması ve kişiliğinden kaynaklanan naif tavırlarıyla devlet tecrübesiyle kaynaşmış görünüyor.

Afşin Belediye Başkanı  Sayın  M. Fatih GÜVEN,  Göksun Belediye Başkanı  Sayın Hüseyin Coşkun AYDIN da  devlet memurluğu yapmış oldukları için devlet  terbiyesi ile yönetim  sistemlerine güç katarak halkta karşılık buldular.

Elbistan Belediye Başkanı kardeşimiz Mehmet GÜRBÜZ de   devlet terbiyesi almış başarılı  bir teknik eleman.Bakalım  tecrübeleri belediyeye  nasıl yansıyacak?

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman OKUMUŞ ise Beyoğlu Belediye Başkanlığı döneminden  bu yana  devlet terbiyesini içine sindirmiş  ve  bunu defalarca ispatlamış bir arkadaşımızdır.

Pazarcık Belediye Başkanı  İbrahim YILMAZCAN yılların öğretmeni olarak devlet terbiyesi ile donanımlı bir değerimizdir. Bu tecrübenin  belediye yönetimine  de yansıyacağına inanıyorum.

           ***

Geldik Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne...

Yeni Başkan  Sayın Hayrettin GÜNGÖR...

Devletin birçok kademesinde  çalışarak, devlet memurluğunun her aşamasında  görev yaparak, devletle haşir neşir olmuş bir kişiliğe ulaşmış değerli  bir Kahramanmaraşlıdır.

Devlet  memurluğu ve devlet terbiyesi  adeta kimliğine yapışmıştır.

Devletteki görevlerinin  genelde yerel yönetimlerle ilgili olması ise şehrimiz için bir şans olup bu tecrübenin ve devlet  terbiyesinin  şehir yönetiminde etkili olacağı kanaatindeyim.

               ***

Ben de  devlet memuru bir babanın çocuğu olarak ve yıllarca devlet memurluğu yapmış bir kişi sıfatıyla  devlet terbiyesini çok  önemsiyorum.

İnsan ilişkilerinde ve devlet yönetiminde çok önemli bir unsurdan söz ediyorum.

Vatan sevgisi, Bayrak aşkı, Ezan sesi, Dürüstlük  ve diğer tüm  insani değerler devlet terbiyesinin içindedir.

Belediye Başkanlarımızın devlet terbiyesinden  uzaklaşmamaları dileğimle...

Hayırlı günler.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar