Bizde Yunanistan gibi olur muyuz?

 

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Kanal D'de yayınlanan Genç Bakış proğramına konuk oldu.

Mersin'de Üniversite öğrencileri Sayın Kılıçdaroğlu'nu soru bombardımanına tuttular.

Allah var bende hiç kumanda ile oynamadan izledim, soruları ve verilen cevapları kendimce ölçtüm biçtim. Sayın Kılıçdaroğlu'nun verdiği cevapların bazılarını da kabullenemedim.

Ekonomik olarak Yunanistan'ın Türkiye'den çok daha iyi bir durumda olduğunu söylemesi ve Türk televizyonlarının bu konuda yanlı haber yaptığını "bizim televizyon haberlerine bakıp da aldanmayın" manasına gelen bir ifade vermesi ve Yunanistan'da kişi başına düşen milli gelirin 20 bin dolar olduğunu oysa ülkemizde ise en iyimser tahminle bu rakamın 10 bin dolar olduğunu dile getirerek, Yunanlıların mevcut durumunun bizden çok çok iyi olduğunu söylemesini ben anlayamadım.

Gerçekte biz Yunanistan'dan daha kötü müyüz?

Bizim Televizyonlarımız gerçeği mi saptırıyorlar?

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasından sonra neler oluyor diye şöyle bir kısa araştırma yaptım.

Bendeki oluşan kanaat ise; bu gün Yunanistan'dan iyi durumdayız. Ama son iki-üç aydır yaşadığımız ekonomik sıkıntıyı da aklıma getirince, acaba bir kaç ay sonra bizde de bir balon patlar mı diye de kendime soramadan edemedim.

Ben dahil etrafımda tanıdığım onlarca dostum Banka faizlerinin altında inim inim inlediğimiz gibi, bankalara olan borçlarımızı yeniden yapılandırarak öteleme yoluna girdik.

Bunu daha kaç ay bu şekilde devam ettirebiliriz?

İşte ben bu sorununun cevabını arıyorum.

Bir bilen var ise lütfen bana yazınız.

Ekonomi anlamında bir balon patlarsa ülkemizin yarısı perişan olur diye düşünüyorum.

Hükümet buna bir önlem almalıdır.

Ülkede yangın büyüyor!....

***

Yeşil dalga uygulamasına itirazım var

Kahramanmaraş Büyükşehir oldu deniliyor. Ama bu şehirde ki bir çok uygulamaya bakınca bunun böyle olmadığını düşünüyor, bu şehrin sahipsizliğine yanıyorum.

Caddelerimizde uygulanan otopark, Mağralı mahallesi örneğini her gün yaşadığımız için  ve kent merkezindeki ara sokaklarda araçların yolları iki taraflı işgali ve radar uygulamaları, yeşil dalga...

Tabiri caizse bizimle dalga geçildiğini düşünüyorum.

Ben bir vatandaş olarak trafik kurallarına uyarım. Ancak Şekerdere caddesindeki yeşil dalga uygulamasına hiç uyamam. Kent merkezine gelirken ayağımız frende bu işi zar zor götürüyoruz. Ancak Ulucamii önündeki ışıklardan şekerdere istikametine seyir ederken bu kurala uyamıyoruz.

İkinci vites olmuyor, üçüncü viteste ise 59-63 km gibi bir hızın altına düştüğünüzde kaliteli bir sürüş yapamıyorsunuz. Bu caddede hızı 65 olarak yeniden düzenlenmelidir.

Trabzon caddesine 30 km olarak böyle bir şey yapılsa buna itiraz etmeyeceğim.

Ayrıca Abdulhamithan camii civarından kayseri yoluna inmek istiyorsanız oralarda radar konuluyorsa hız 70 km olmalıdır. Orası bir bakıma Çevre yolu gibi kullanılıyor.

Gaziantep ve Kayseri gibi şehirlerde yeşil dalga ve radar hızları 60-70 km civarındadır.

Aynı şey yeni Adliye binası yolu içinde geçerlidir. Oralara konulan radar ve hız uygulamalarının milleti kazıklamak gibi olduğunu düşünüyorum.

İl Trafik komisyonu bu konuyu ciddi ciddi ele almalı ve çağa uygun hız değerlerini yeniden belirlemelidir.

Şu durumda aynen Devlet vatandaşa pusu kuruyor gibi bir görünüm ortaya çıkıyor.

Bir vatandaş olarak benden hatırlatması.

Devlet millete tuzak kurarsa, millet de devlete güvenmez...

Yetkililere saygıyla duyurulur!...

Önceki ve Sonraki Yazılar