Belediye ve Kültürel Hayatımız

Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal ve Kültürel anlamda ortaya koyduğu hizmetler ile Türkiye’de bütün belediyeler arasında bir araştırma yapacak olsak sanırım ilk on belediye arasında kolaylıkla yer alır.

Necip Fazıl Kültür Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, Taziye evleri, Taziye evleri yanına kurulan Kütüphaneler, öğrencilere yönelik sayısız kurslar ilk aklımıza gelen hizmetlerden bazıları.

Bütün bu hizmetler Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Nisan ayının ilk Çarşamba günü yapılan Belediye Meclis toplantısında Basın Yayın Müdürlüğünün 2011 yılı faaliyet raporları okunurken, Müdür Mustafa Semerci yapılan hizmetleri sıraladı.

2011 yılını hafızamdan şöyle bir geçirdim. Yapılan hizmetler, ortaya konulan performans bu müdürlüğe bir teşekkür plaketini hak ettiği izlenimi doğurdu bende.

Gittiğimiz taziye evleri, kütüphaneler pırıl pırıl, hemen hemen her hafta Necip Fazıl Kültür Merkezinde bir etkinlik tertip ediliyor. Kütüphanelerde internet hizmetleri veriliyor.

Bir gazeteci olarak Kahramanmaraş Belediyesinin Basın Yayın Müdürlüğünü, bu kurumda çalışan arkadaşları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

*****                 ************                       **************

Yine Andırın Yolu

11 Mart 2011 tarihinde Andırın yolunda bir heyelan oldu. Heyelanda yol kaymadı. Yola şev devrildi.

Konuyu gündeme getirdik. Mevcut güzergahtan servis yolu açıldı. Ancak 15 Nisan 2012 Pazar günü Başkonuş’a giderken yine o yol kapalı tabelası ve yola koyulan hafriyat dikkatimi çekti.

Galiba bizimle bir dalga geçme durumu var.

Ya kardeşim servis yolunun açıldığı ve araçların kontrollü geçişinin sağlandığı bu yola, yol kapalı levhası nasıl koyarsınız?

Bu şehrin hiç sahibi yok mu?

Bu şehirde ki yetkililer ne iş yaparlar?

Buradan hiçbir yetkili Andırın’a gitmiyor mu?

Bu kadar beceriksizliğin yaşandığı ülkede bir başka şehir var mı?

Sanırım biz bu yolu yaptırabilmek için Sayın Başbakana müracaat etmekten başka bir çaremiz kalmadı…

Ben bir gazeteci olarak bu ilgisizlikten utanıyorum.

Ya beyler;

“Siz bundan utanmıyor musunuz?”

Çok ayıp!....

Bu ilgisizlik hiç birimize de yakışmıyor!.....

Önceki ve Sonraki Yazılar