BELDELERDEKİ SEÇİMİ AK PARTİ Mİ KAZANACAK?

07 Mart 2010 tarihinde Karacasu ve Kavlaklı Kasabalarında Belediye Başkanlığı seçimi yapılacak.

Gazete ve internet sitelerinde yazılıp çizilenlere baktığımda Ak Parti açısından Kavlaklı riskli olarak görülüyor. Karacasu’da ise seçimin galibinin Ak Partili aday olacağı dile getiriliyor.

Bunları söyleyen ve yazanların bu iki beldeyi ne kadar tanıdıkları noktasında şüpheye düşüyorum.

Bana göre Ak Parti Kavlaklı Kasabasında kimi aday gösterirse seçimi rahat kazanır. Zira kavlaklı Kasabasında konuştuğum insanlar bu defa İktidarın adayına “vermeye kesin kararlılar”

Aynı şey ise Karacasu Kasabası için geçerli değildir.

Karacasu da adayın Ak partili olması seçimde ancak % 10 etki yapar. Orada iki aday var. Ve ciddi biçimde çalışıyorlar.

Son bir aydan bu yana en az 5 defa Kavlaklıya belki de en az 15 defa Karacasu kasabasına gittim.

Her iki kasabada da onlarca tanıdığım var. Kimilerinin evlerinde, kimileri ile seçim bürolarında, kimileri ile sokaklarda konuştum.

Nitekim geçtiğimiz Cuma günü yani 22 Ocak 2010 tarihinde Mehmet Fiskeci ile önce Kavlaklı’ya sonra da Karacasu kasabalarına gittik.

Kavlaklı da insanlarla konuştuk.

Kavlaklı’da birkaç isim var. Hepsi de Ak Partiden aday olmak istiyorlar. Ak Parti’nin kimi aday göstereceği belli gibi. O adayın gösterilmesi halinde 1700 civarında oy’un 1300’ünü rahat alır.

Ama o değil de başkası aday gösterilirse, o isimde başka bir partiden aday olursa yine büyük bir ihtimalle seçimi yine o isim kazanır noktasında bir şey diyemeyeceğim. Çünkü Kavlaklı Kasabasındaki seçmenler bu defa İktidarın adayına vermek noktasında bir konsesus içine girmişler.

KARACASU SEÇİMLERİ SÜRPRİZ OLABİLİR

23 Ocak 2010 günü Karacasu da Ak Parti birebir anket yaptı. Anket ile ilgili her iki aday da “anketlerde haksızlık yapıldığını” öne sürdüler. Konuyla ilgili internet sitelerinde haberlerin çıkması üzerine Cumartesi gecesi saat 23.00 sularında Ak parti Merkez İlçe başkanı Necati Okay beni cepten arayarak anket spekülasyonu ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Bizlerde yayımladık.

Ben bir gazeteci olarak Kavlaklı da değil de Karacasu da sürpriz bekliyorum.

Çünkü Karacasu’da kendini dev aynasında görenler var, onlara vatandaşın ders vereceğini düşünüyorum.

Bakalım Ak Parti kimi aday gösterecek?

Sonra daha net gözlemleme yapma imkanına kavuşuruz diye düşünüyorum.

7 Mart seçimlerinde aday olacak olan bütün siyasilerin beldelerine hizmet edeceğine olan inancımı korurken, sağlıklı ve huzurlu bir seçim dönemi geçmesini diliyorum!...

Önceki ve Sonraki Yazılar