Ankara’da ki Tanıtım Günleri

Ankara’da 20-23 Haziran tarihleri arasında “Kahramanmaraş tanıtım günleri etkinliği” düzenlendi.

Şehrimizde faaliyet gösteren özel sektör temsilcilerinin yanı sıra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belde Belediyesi başta olmak üzere her kurum üzerine düşen tanıtım sorumluluğunu fazlasıyla üstlendi diye düşünüyorum.

Kahramanmaraş Valisi Sayın Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Poyraz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Kemal Karaküçük, Ticaret Borsası Başkanı Sayın Ahmet Duran Balsuyu, Belediye Başkanları ve onca yiğit Maraşlının akın ettiği tanıtım günlerinden fazlasıyla istifade ettik.

“Şiirin Başkenti” sloganı ile sanat ve edebiyatla uğraşan insanların bir çırpıda adını hatırladığı Kahramanmaraş, bir anlamda bu tanıtım günleri ile de Ankara siyasisi ve bürokrasisine da biz geliyoruz mesajı vermiş oldu.

Çok arzu etmeme rağmen Antalya’da özel bir işim nedeniyle gidemediğim bu önemli etkinlik, Kahramanmaraş’ımızın tanıtımında bir miheng taşı olmuştur diye düşünüyorum.

İnşallah gelecek yıllarda, daha büyük organizasyonlarla, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlerde bu organizasyonların yapılmasını arzu ederken, dış dünyaya da mesaj verebilecek etkinlikler düzenleyebiliriz.

Bunun için ilk aklıma gelenin “Kahramanmaraş Tekstil ve moda günleri” fuarı adı altında bir fuar düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası inşallah “Tekstil Organize Sanayi Bölgesi” inşaatına başlamasıyla birlikte böyle bir ismin olacağı uluslararası olabilecek bir fuar içinde bir çalışma başlatmalıdır. Sayın Karaküçük ve ekibinde bunu üstlenecek bilgi ve donanım fazlasıyla vardır.

Kahramanmaraş’ın tanıtımında kim bir çivi çakıyorsa, onu yürekten alkışlıyoruz…

**

“Gavur gölü”

Gavur gölünde yaşanan çevre katliamını bir önceki yazımızda ifade etmiş, değerli valimize çağrıda bulunmuştuk.

Bu konuda bu güne kadar en ufak bir bilgi notu tarafımıza ulaştırılmadı.

Sayın Valimizin yoğun gündemi içinde belki de bu yazdığımız dikkate alınmamış olabilir.

Sayın Valimize konu bildirilmemiş de olabilir.

Ancak biz bıkıp usanmadan 30 yıldır yazdığımız gibi yazmaya devam edeceğiz.

Yarın Yüce Mevla’nın huzuruna vardığımızda, bu katliama dur demeyen ilgisiz kalan insanlar hesaba çekilecektir. Biz kendi sorumluluğumuzu yerine getirmenin vicdanı huzuru içindeyiz.

O fotoğraflara bakıldığında, milyonlarca canlının göz göre göre ölümü karşısında elini kıpırdatmayan insanlara bizim söyleyecek bir sözümüz de olamaz…

İnşallah biz bu dünyadan terki diyar etmeden şehrimizde ki bu çevre ve doğa katliamı sone erer, çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakırız.

**

TEŞEKKÜRLER

Kahramanmaraş Din Birsen İl Temsilciliği 7 yıldır Kahramanmaraş ve komşu kentlerimizde başarılı olan bürokrat ve iş adamları ile çeşitli meslek branşlarında yer alan isimlere “Eshab-ı Kehf Ödül töreni” adı altında bir organizasyon gerçekleştiriyorlar.

Bu organizasyonu yapan değerli arkadaşlarımız gazeteci olarak bana da bir ödül takdim eylediler.

Dostlarımızın bu nazik davranışlarına en kalbi duygularımla teşekkür etmek istiyorum.

1981 yılından bu yana şehrimizin sorunlarının çözümü noktasında kalem oynatmaya çalışıyorum.

Bu tür hatırlanmalar bizleri tabii ki çok mutlu eylemektedir. Bu organizasyona katılan Doğu ve Güneydoğulu birçok dostla da karşılaştım.

Bize bu mutluğu yaşatanlara teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar