“Yeni ve Güçlü Türkiye İçin İlk Adım 17 Yıl Önce Atıldı”

“Yeni ve Güçlü Türkiye İçin İlk Adım 17 Yıl Önce Atıldı”
Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun 17. Yıldönümünde bir mesaj yayımladı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun 17. Yıldönümünde bir mesaj yayımlayarak, tebrik ve teşekkür dileklerini bildirdi. Başkan Mahçiçek, AK Parti’nin iktidar olduğu günden bu yana ülkeye kattığı değerlerden bahsederek “AK Parti, ülkemizin siyasi ve ekonomi alanlarında büyük sıkıntılar yaşadığı, ümitlerin karardığı bir dönemde 14 Ağustos 2001 tarihinde Kurucu Genel Başkanımız, halkımız tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığında tam 17 yıl önce yeni ve güçlü Türkiye için önemli bir adım atmıştır.

Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin milletimizin teveccühü ile güven ve istikrarı sağlamak üzere göreve geldiği günden bu yana Türkiye güçlendi, yenilendi ve özgüvenini kazandı. AK Parti ile birlikte Türkiye dünyada işaret edilen, tavır, tutum ve cesareti ile hayranlık uyandıran bir ülke oldu.

AK Parti hiçbir zaman milletimize boş vaatler vererek, oyalamadı. Devletimizin başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ne ifade ettiyse, yaptı. AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana tüm engellemelere rağmen ülkemizde büyük bir gelişim ve değişim süreci yaşanmıştır. İç politikadan dış politikaya, eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, enerjiden tarıma, ulaşımdan turizme, ekonomiden toplumsal yaşama, demokrasiden insan haklarına kadar her alanda devrim niteliğinde birçok ilke imza atılmıştır. En önemlisi de vatandaşımızın sağlık sorunları çözülmüştür. Bu ülkede ilacı bile zor alan, tedavi olmak için sedye üzerinde, acil koridorlarında tedavi olmak için sıra bekleyen vatandaşlarımız artık anında sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor.

79 senede 6 Bin 100 kilometre bölünmüş yolun yapıldığı Türkiye’de, AK Parti iktidarı sadece 16 senede 20 Bin kilometre yol yaptı. Sadece 25 havalimanımız varken, 29 havalimanı daha dâhil edildi. Şuan da dünyanın sıfırdan inşa edilen en büyük havalimanı olarak Türkiye'nin adını havacılık tarihine altın harflerle yazdıracak havalimanının İstanbul’da inşaatına devam ediliyor.  Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü gibi dev projeler Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin koordinesinde bu ülkeye kazandırılmıştır.

Diliyorum ki bu zamana kadar sıkıntıları atlatarak bu günlere gelen Türkiye, şuan da yaşadığı ekonomi savaşını da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin koordinesinde kazanacaktır.

Birlik ve beraberlik içerisinde, AK Parti iktidar olduğu sürece bu millet hep kazanacak. Bu vesile ile 17 yıl süresince milletimiz, bayrağımız, vatanımız ve devletimiz için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizler onun liderliğinde aynı yola baş koyduk ve aynı inançla birlik ve beraberlik yolunda devam edeceğiz. Daha güzel bir gelecek için, daha iyi bir Türkiye için her zaman yan yana olacağız inşallah. Halka hizmet Hakka hizmet anlayışıyla, vicdan, merhamet ve adaletli duruşuyla ‘’ Milletin Adamı’’ olan Cumhurbaşkanımızın her zaman var olmasını ve hep birlikte başarıya ulaşmış bir ülke olarak, halkımıza hizmet etmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konuşmalarına Türkiye’nin etki alanlarının genişlediğini anlatarak devam eden Başkan Mahçiçek “Artık Türkiye kendi sınırları içerisinde bir ülke değil, Türkiye etki alanı olan bir ülke haline gelmiştir. Hatırı sayılır, güvenilir, sözüne inanılır, uluslararası ölçekte itibar ve hinterlanda sahip olmuştur” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.