Vali Coşkun: Kadınlarımız bizim teminatımızdır

Vali Coşkun: Kadınlarımız bizim teminatımızdır
Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayımladı. Coşkun, mesajında “Kadınlarımız Türk Milleti'nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır” dedi.

Vali Coşkun, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgiyi, fedakârlığı ve hayatın her alanında duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Kadınlarımızın üretkenliği ve çalışkanlığıyla ailesine ve topluma katkı sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri mutlu etmektedir.

Tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımızın toplumda hak ettikleri konuma yükselmeleri de, gelecek nesillerimizin inşası adına son derece önemlidir.

Öyle ki, kadınlarımız; eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla, Türk Milleti'nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır.

“Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Aile kurumunun temel taşı, kültürümüzün temsilcisi ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamanın hepimizin ortak sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; şehit ve gazi yakını kadınlarımız başta olmak üzere; bizi biz yapma hedefinde, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımızın, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.