Tiyekli’den Tıp Bayramı mesajı

Tiyekli’den Tıp Bayramı mesajı
Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Tiyekli, 14 Mart Tıp Bayramı mesajı yayımladı.

Tiyekli, mesajında şunları dile getirdi: “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Bugün vatanının yok edilmesine en başta karşı çıkan Türk Hekimlerinin Bayramı. Bugün Ülkesini işgal etmeye kalkanlara, Türk Hekimlerinin karşı çıkmasının yıldönümü. Bizler 14 Mart Tıp Bayramını bu ülkenin bayramı olarak kabul etmekteyiz.

Maalesef bu yıl tüm Dünya gibi Ülkemizi de etkileyen salgın hastalık gölgesi altında bayramımızı kutlamaktayız. Yüreklerimiz buruk. Binlerce vatandaşımız canını kaybetti. Çalışma arkadaşlarımız, hekimlerimiz şehit oldu.

Biz hekimler canlar yitirilmesin diye insan üstü çaba ile çalıştık. Çalışmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz. Bizler ülkemizi seviyoruz.  Hastalık ile mücadele ederken hasta olmamız, ölmemiz önemsenmese de, salgın sürecinde sağlık ordusu denilmesine rağmen salgın nedeni ile vefat eden kardeşlerimiz şehit kabul edilmese de, sizin hakkınız ödenmez denilip buna rağmen hiçbir hakkımız verilmese de, bizlere görevimiz başında yapılan saldırıları basit adli olaylar gibi kabul edilse de, özlük haklarımız üzerimizden hedef gösterilip buna rağmen her yıl gelirlerimiz düşürülmeye çalışılsa da, biz bu ülkeyi seviyoruz.

Kahramanmaraş Tabip Odası olarak kanunların ve vicdanlarımızın bizlere verdiği sorumluluk ile salgın döneminde sağlık yönetimi sürecine katkı verme isteklerimiz maalesef sağlık idaresi tarafından kabul görmemiştir. Salgın hastalıkla savaşta en önemli rolü üstlenen hekimlerin görüşlerini almadan yapılan planlamaların acısını maalesef halkımız çekmiştir. Tıp Bayramında yetkililere sesleniyoruz: Sağlık camiası birden büyüktür. Bizler istense de istenmese de bu ülkenin sağlığı için düşünmeye, üretmeye devam edeceğiz. Ülkemizin ve dünyamızın en kısa zamanda bu salgın hastalıktan kurtulmasını diliyoruz. Buruk olarak kutladığımız bu Tıp Bayramı’nda şehit olan meslektaşlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. İstiklalin başkenti Kahramanmaraş’ın bu ülkeye canı pahasına hizmet veren hekimlerin temsilcisi Tabip Odası olarak tüm ülkemizin Tıp Bayramını kutluyoruz.”

 

 

                                                                              

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.