Sadullah Bal Başakşehir Hastanesine yönetici oldu

Sadullah Bal Başakşehir Hastanesine yönetici oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakultesinde Hastane Müdürü olarak görev yapan hemşehrimiz Sadullah Bal Başakşehir Hastanesine Proje Müdürü olarak atandı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakultesinde Hastane Müdürü olarak görev yapan hemşehrimiz Sadullah Bal Başakşehir Hastanesine Proje Müdürü olarak atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan ve açılış törenine Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin de katıldığı 1.000.000 m2 toplam kapalı alana sahip olan, 2.682 yatak kapasiteli Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine hemşehrimiz KSÜ Hastanesi Eski Başmüdürü Sadullah Bal Proje Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Kendisine projede Kahramanmaraşlılar adına başarılar diliyoruz. Uzun yıllar Kahramanmaraş’ta sağlık ordusunda önemli görevler üstlenmiş 2019 yılı Temmuz ayı itibariyle hastanedeki görevinden Üniversite yönetimi değişikliği sonrası görevinden alınmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplam 107 branşta hizmet verecek hastanede tam kapasiteye ulaşıldığında günlük 35 bin ayaktan hasta alınmasını ve 500 özellikli ameliyat yapılmasının planlanmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Açılışı yapılan hastane, dünyanın en büyük hastaneleri arasında yer alıyor. Bu sağlık kompleksi sadece bir hastane değil” diyen Koca, “Her biri alanında özelleşmiş 8 hastaneden oluşan bir hastaneler şehridir. İfadelerini kullandı.

Kahramanmaraşlı olan Sadullah Bal’ın böylesi önemli bir Hastanede Proje Müdürü olarak atanması kentte memnuniyet oluşturdu.

sadullah-bal.jpg

SADULLAH BAL KİMDİR?

1977 yılında Kahramanmaraş Afşin’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Afşin’de tamamladı. Ankara Keçiören Sağlık Kolejinden 1995 yılında Radyoloji Teknisyeni unvanı ile mezun oldu.

1995 yılından sonra bir süre Avusturya’da bulundu. 1998 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Osmaniye Kadirli Devlet hastanesine atandı.

Eğitim hayatında Sağlık programları ön lisans, Kamu Yönetimi Lisans, Sağlık Yönetimi Lisans ve Yalın hastane Uygulamaları alanında İşletme Yüksek Lisans yapmıştır.

2000 Yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde kurulan Tıp Fakülte Araştırma uygulama Hastanesine naklen atandı. KSÜ hastanesinde 11 yıl Radyoloji bölüm Sorumlusu olarak çalıştı. 2012 yılında hastane Müdür Yardımcısı, 2013 yılında hastane Müdürü ve 2017 yılında ise Hastane Başmüdürü olarak görev yaptı.

Temmuz 2019 tarihinde hastanedeki idari görevinden ayrıldı.

Kamu görevinden istifaen ayrılarak 22 Mayıs 2020 tarihinde açılışı yapılan T.C. Sağlık Bakanlığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde Proje Yöneticisi olarak çalışma hayatını sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.