MHP’li Aycan: Türk Devletine ayar vermeye kalkmak hadsizliktir

MHP’li Aycan: Türk Devletine ayar vermeye kalkmak hadsizliktir
MHP’ Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Türkiye’de algı oluşturmaya, ayar vermeye hakkı yok, haddi de yok”

Kahramanmaraş (SHA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, 103 emekli amiralin bildirisiyle ilgili katıldığı bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada; “Türkiye Devletini yıpratmaya, kaos çıkarmaya algı oluşturmaya, ayar vermeye hakkı yok, haddi de yok” dedi.

Aycan, açıklamasında şunları kaydetti: “Tabi muhalefet bunun altında imza atıyorsa birlikteliğini de gösteriyor demektir. Belki de işbirliği var metnin hazırlanmasında ve böyle bir hareketin yapılmasında ortaklıkları da var demektir. Olayın da o boyutuna bakmak lazım. Kim bunu kaleme aldırdı? Kim yazdı, arkasında kim var? Nasıl bir araya geldiler ve nasıl imzaladılar? Bunların açığa çıkması lazım. Demek ki, muhalefetin de sahiplendiğine göre işbirliği var.

KABUL EDİLECEK BİR DURUM DEĞİL

Tabi kabul edilebilecek bir şey değil. Şimdi emekli askerler bir araya galipte eski alışkanlıklarını sürdürerek böyle bir muhtıra havası yaratmaları hiç kabul edilebilir bir şey değil. Bu tamamen art niyetli bir yaklaşım. Eskiden asker böyle bir şey yapardı onda da hakkı yoktu ama emekli olmuş 103 askerin böyle bir şey yapması hiç kabul edilebilir bir şey değil. Siyaset yapmak istiyorlarsa yada devlete, hükümete karşı bir tavır sergilemek istiyorlarsa buyursunlar herhangi bir siyasi partiye girsinler kendileriyle işbirliğinde olan destekleyen kişilerle birlikte otursun siyaset yapsınlar. Ama kendilerine böyle hak görerek devlete hükümete karşı bir açıklama yapması ve algı oluşturma çalışılması asal kabul edilemez. Mavi Deniz konusunda hükümetin, devletin yaklaşımı çok net. Bu konuda ciddi bir adım atıldı ve mücadele verildi. O zaman buna destek bile olmadılar. Bir takım muhalif gurupları kastediyorum. Orda varlık mücadelesi verirken Türkiye’nin var olmasını hazmedemediler. Hatta ne işimiz var diyenler bile oldu. Yada karşı muhalif hareketleri destekleyenlerde oldu.

MONTRÜ İLE İLGİLİ BİR DURUM YOK

Özellikle Yunanistan maşası kullanılarak yapılan Mavi Akdeniz’deki yaklaşımımızı eleştiri bile yaptılar. Ben tamamen bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Montrö ile ilgili herhangi bir sorun yok. Devlet olarak bu konuda tabi ki haklarımızı koruyacağız ve bunun getirdiği anlaşmaları, uygulamalara herhangi bir eleştiri soru yok. Buradan kaos çıkarmaya çalışıyorlar. Yine bir takım güçler görev başına geçmiş durumda, Türkiye’de varmış gibi sorun çıkarıyorlar. Birtakım şeyleri bahane ediyorlar. İstanbul sözleşmesini bunun içine katmaları niyetin daha da art niyetli olduğunu, tamamen Türkiye'de bir sorun çıkarmaya yönelik yaklaşım olduğunu gözüküyor ama bunların hiçbirinin karşılığı yok. Kabul edilebilecek bir şey değil. Kendi kendilerine işgüzarlık yapıyorlar. Birileri bunları ön cepheye sürmüş ve sanki haklarıymış, eleştiri yapmak kendilerinin doğal hakkıymış yada ayar vermeye kalkışmak kendilerinin haklarıymış gibi davranıyorlar ama hiç bunun karşılığı yok. Cumhuriyet Başsavcılığının bununla ilgili soruşturma başlatmış olmasını doğru buluyorum. Kimsenin öyle Türkiye Devletini yıpratmaya, kaos çıkarmaya algı oluşturmaya, ayar vermeye hakkı yok, haddi de yok diye düşünüyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.