MADO okulunun yeni logosu belirleniyor

MADO okulunun yeni logosu belirleniyor
Dünyanın 40 ülkesinde Türkiye’yi başarı ile temsil eden dünyanın ünlü dondurma markası MADO, diplomalı profesyonel dondurmacı yetiştirmek için başlattığı eğitim çalışmasının logosunu dondurma okulunun öğrencileri yaptı.

Dünya’nın 40 ülkesinde Kahramanmaraş’ın dondurmasıyla birlikte yöresel ürünlerini de götüren MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, geçtiğimiz yıllarda diplomalı profesyonel dondurmacı yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalamış, pilot il olarak belirlenen Kahramanmaraş, İstanbul ve Ankara’daki mesleki liselerde öğrenci yetiştirmeye başlamıştı.

Eğitim verilen okulun yeni logosunu belirlemek için yarışma düzenleyen MADO, okulun yeni logosunu okulda eğitim gören öğrenciler tarafından yapılmasını istedi. Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen okulun yeni logo yarışmasına 57 öğrenci katıldı. Kendi okullarının logusunu tasarlayan 5 öğrenci dereceye girdi. Dereceye giren öğrenciler için gerçekleşen ödül töreninde konuşan MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur; “ MADO olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Kahramanmaraş, Ankara ve İstanbul’daki proje okullarında iş garantili olmak kaydıyla bir çalışma başlattık ve elimizi taşın altına koyduk. Kahramanmaraş’ı da bu konuda model yapmak için Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden başladık. Tabii burada okulumuzun yeni logosunu belirlemek adına bir logo yarışması gerçekleştirdik. Bu logo bizim bir kimliğimiz olacak. Öğrencilerimizin bir kimliği olacak. Bildiğiniz üzere MADO’nun 40 ülkede yeri vardır. Kahramanmaraş ve Türkiye’nin bayrağını bu 40 ülkede gururla dalgalandırıyoruz. Okullardan mezun olacak olan arkadaşlarda bu bayrağı dünyanın diğer ülkelerine taşıyacak. Bu nedenle bu logo bizim için çok önemliydi.” Dedi.

whatsapp-image-2021-06-03-at-15-36-57.jpeg

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Veysel Gültekin ise; “MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur’un teşviki ile başlattığımız okulumuzun yeni logosunu belirleme yarışmamız bugün itibariyle sona erdi. Yaklaşık 60 tane logo öğrencilerimiz tarafından tasarlandı. Bunu da sadece kendi okulumuz öğrencileri yaptı. Buna istianeden son aşamaya 5 logo kaldı. Bugün itibariyle de logo yarışmasının ödül törenini gerçekleştiriyoruz. Bu süreç içerisinde bize desteklerini esirgemeyen MADO ailesine teşekkür ediyoruz.”

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci’de MADO’nun verdiği desteğin yadsınamaz olduğunu belirterek MADO ailesine teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.