Maarif Anadolu Lisesi’nde çevrimiçi “Kariyer Günleri” programı düzenlendi

Maarif Anadolu Lisesi’nde çevrimiçi “Kariyer Günleri” programı düzenlendi
Maarif Anadolu Lisesi’nde “Kariyer Günleri” kapsamında Eczacı Fatmanur Daşcı, öğrencilerle buluştu.

Program Okul Müdürü İbrahim Halil Kaymaz’ın katılımcıları selamlama konuşması ile başladı. Okul Müdürü İbrahim Halil Kaymaz, “Programın hazırlanmasında emeği gecen basta Rehberlik Servisi olmak üzere, konuşmacımız Eczacı Fatmanur Daşcı’nın eski öğretmeni olan Şirin ÇAY hocamıza teşekkür ederiz. Gönül isterdi ki sizi bu program için okulumuzda ağırlayalım. Ancak malum şu an bulunduğumuz şartlar nedeniyle böyle bir buluşma gerçekleştiremedik. Bu durumda bile Rehberlik Servisimiz ve Şirin ÇAY hocamız vesilesi ile sizleri aramızda görmekten mutluluk duyduk. Katılan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz” dedi. 

Okul Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmeni Muhammed Buluntu kısaca Fatmanur Daşcı hakkında bilgi verdi. Daha sonra Fatma Hanım ilk defa konuşmacı olarak bir programa katıldığını ve bundan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Daşcı, “umarım programda kendimi ve mesleğimi doğru bir şekilde ifade ederim ve siz değerli öğrencilere rehber olabilirim bu alanda” dedi. 

Eczacı Fatmanur Daşcı, şunları dile getirdi: “Aslında her öğrenci gibi ben de tıp istiyordum. Ancak sınavda yeterli puanı alamadığım için hayallerime en yakın bölümün eczacılık olduğunu düşündüm ve hayallerimi gerçekleştirdiğimi düşünüyorum çünkü mesleğimi çok seviyorum. Alan bazında lisede biyoloji ve kimya dersleri özelinde ilgisi olan öğrencilerin daha rahat başarabileceği ve okurken zevk alacakları bir meslek olduğunu düşünüyorum. Çünkü üniversite eğitimleri boyunca ders bazında daha çok görecekleri biyoloji ve kimya konuları olacak. Meslek seçimi çok önemli biz 17/18 yaşlarında hayatımıza yön vermeye çalışıyoruz. Ancak bu süreç çok zorlu bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. İnsan öncelikle kendini tanımalıdır. Kişinin, hedeflerine, ilgi ve istek alanlarına göre meslek seçmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle şimdiden çocuklar hedeflerimizi gözden geçirmeliyiz. Bundan sonraki hayatımız boyunca bu işi severek yapabilecek miyiz, mutlu olabilecek miyiz diye sorgulamalıyız. Ben her gün işe giderken sevdiğim işi yaptığım için mutlu gidiyor mutlu geliyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.