Kahramanmaraş’ta, şiir pandemiye karşı ilaç oldu

Kahramanmaraş’ta, şiir pandemiye karşı ilaç oldu

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Doğa Koleji “Şiir Okuma/Canlandırma Yarışması” düzenledi.

“Haydi gençler, hayat şiirle, sanatla renklensin!” sloganı ile Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Doğa Koleji, ortak bir çalışmayla il genelinde, lise seviyesindeki tüm resmî ve özel okul öğrencilerinin bireysel olarak katılabileceği “Şiir Okuma/Canlandırma Yarışması” düzenleyerek sosyal, kültürel ve sanatsal büyük bir organizasyon gerçekleştirdi. Yarışma sonucunda dereceye girenler ödüllendirildi.

1-001.jpg

Yarışmanın amacı “Covid-19 Pandemisi” nedeniyle eğitim öğretime uzaktan devam eden öğrencilerin, kaliteli bir uğraş edinmelerini sağlamak, öğrencilerin araştırma, yorumlama, sunma becerilerini geliştirmek, öğrencilerin sanatı, hayatın içinde daha aktif kullanmalarına imkân sunmak, öğrencilerin kültür sanat etkinliklerine ilgisini çekmek, öğrencilere sanatı sevdirmek, şiir alanında farkındalık oluşturmak” olarak belirtildi.

2-003.jpg

Özel Kahramanmaraş Doğa Koleji büyük salonunda gerçekleşen törene, İl ve İlçe protokolünün yanında Sütçü İmam Üniversitesi, İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticileri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

3-003.jpg

Kahramanmaraş Doğa Koleji Kampüs Müdürü Ertan GÖL, açış konuşmasında, “Pandemi sürecinde okula gelemeyen öğrencileri biraz olsun şiir dünyasına çekebilmek, hayal ve ruh dünyalarını canlı tutabilmek, yarınlara daha mutlu, daha umutlu bakabilmelerini sağlamak amacıyla il genelinde düzenlediğimiz yarışmanın bugün ödül törenini gerçekleştiriyoruz!” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif BULUT, “Bu pandemi döneminde öğrencilerimizi sosyal, sanatsal ve kültürel etkinliklerden mahrum bırakmamak için, Onikişubat, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğa Koleji olarak birlikte, şairler diyarı Kahramanmaraş’ımıza yakışır bir şiir programı düzenledik."

4-001.jpg

 Onikişubat Kaymakamı  Serkan Keçeli, “Pandemi, her sektör gibi eğitim camiasını da çok etkiledi. Bu süreçte, eğitimi daha da yakından takip ediyorum. Öğretmenleri bu zor süreçteki olağanüstü gayretlerinden dolayı içtenlikle tebrik ediyorum. Bu pandemi döneminde evlerinde bulunan öğrencilerimiz için bu şiir okuma/canlandırma yarışması tam zamanında ve tam yerinde bir etkinlik oldu!” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.