Kahramanmaraş'ta kalpazan operasyonu

Kahramanmaraş'ta kalpazan operasyonu
Kahramanmaraş’ta polis ekipleri, sadece Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphanesinde ile Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde basılması gereken altınları işyerinde basan işletmelere baskın yaptı.

Alınan bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphanesinde ile Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde basılması gereken çeyrek, yarım, tam ve cumhuriyet altını basımı yaptığı bilgisiyle harekete geçti.

1-001.jpg

İşyerleri ve 2 araçta yapılan aramalarda,  basıma hazır halde toplamda 30 adet işlenmemiş altın pulu, basılmış 286 adet çeyrek, yarım, tam cumhuriyet altını ve reşat altın, basım için hazırlanan yassı kemer şeklinde 3 parça halinde altın,

2-001.jpg

basım ve mühürlemede kullanılan toplamda 33 adet mühür ve Atatürk baskısı olan araç (yaklaşık değeri 300 bin TL), 2 adet pres makinesiyle yaklaşık 700 bin TL değerinde toplamda 1 kilo 710 gram altın ele geçirdi.

3.jpg

İşyerinde şüpheli 2 şüpheli M.D ile E.D hakkında paraya eşit değerde sahtecilik kanunu kapsamında yasal işlem başlatıldı.

Kaynak:SHA

Etiketler :