Kahramanmaraş’ın turizmine yön verecek olan site yayına başladı

Kahramanmaraş’ın turizmine yön verecek olan site yayına başladı
Kahramanmaraş’ın turizm potansiyelini dünyaya aktarılması için hazırlanan ve şehrin turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması kapsamında hazırlanan ‘gokahramanmarasturkiye.com’ adlı site yayına başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan, uluslararası alanda etkin turizm ve tanıtım çalışmaları çerçevesinde Türkiye’nin turizminin tanıtımının resmi platformu yapısına kavuşturulan ‘GoTurkiye’ üzerinden Kahramanmaraş’ın turizm potansiyelinin dünyaya aktarılması için önemli bir çalışma vatandaşların hizmetine sunuldu.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile Kahramanmaraş’ın turizm potansiyelinin ön plana çıkarılması kapsamında hazırlanan ve Kahramanmaraş'ın turizmine yön verecek olan gokahramanmarasturkiye.com adlı site yayın hayatına başladı.

SİTEDE NELER VAR?

Kısa süre içerisinde yayın hayatına başlayan sitede menü içerisinde yer alan ‘Gör’ kısmında, Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde yer alan müzeler hakkında bilgilere ulaşılabiliyor.

1.jpg

Menü içerisinde yer alan ‘Dokun’ kısmında ise, Kahramanmaraş’ın geleneksel el sanatları hakkında geniş bilgiler yer alıyor.

2.jpg

‘Tat’ kısmı, Kahramanmaraş’ın gastronomi alanında yer alan önemli lezzetleri bulunuyor. Maraş Dondurması ve Maraş Tarhanası başta olmak üzere şehrin lezzetleri tanıtılıyor.

3.jpg

‘Kokla’ kısmında, Kahramanmaraş’ın doğal güzelliklerine yer verildi. Ilıca ve Döngele Kaplıcaları gibi önemli turizm alanlarına yer verilen kısımda, ilçelerde de yer alan önemli alanlar geniş yer buldu.

4.jpg

‘Dinle’ kısmında, Kahramanmaraş’taki Yeşilgöz Obruğu ve Döngel Mağaraları gibi önemli doğal güzellikler yer alıyor ve iki önemli alan hakkında geniş bilgiler yer alıyor.

5.jpg

Kahramanmaraş rotaları kısmına da yer verilen sitede, yerli ve yabancı turistler için Kahramanmaraş’ta gezilecek önemli yerlerin rotası basit ve etkili bir şekilde ele alındı.

6.jpg

Sitenin en eğlenceli kısmı ise hiç şüphesiz ‘Kahramanmaraş’ta Yapmadan Dönme’ yeri. Şehrin müze, kale, tarihi mekanları ve önemli tatları hakkında yapılması hakkında bilgiler yer alıyor.

7.jpg

’48 Saatte Kahramanmaraş’ kısmında, turistlerin 2 gün içerisinde Kahramanmaraş’ı her yönü ile tanımanın rotası çizildi.

8.jpg

 

Etiketler :