Kahramanmaraş Öğretmen Atölyeleri seminerleri büyük ilgi gördü

Kahramanmaraş Öğretmen Atölyeleri seminerleri büyük ilgi gördü

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İGEDER ortaklığı ile "Kahramanmaraş Öğretmen Atölyeleri" kapsamında gerçekleştirilen online seminerler, eğitimciler ve eğitim severler tarafından büyük ilgi gördü.

Kahramanmaraş Akademi Projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta görev yapan yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve okul, veli ve öğrenci arasındaki iletişim ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen online seminerler, 8 Ocak 2021 tarihinde yapılan "İletişimde Beden Dili" eğitimi ile sona erdi.

Bu kapsamda hazırlanan 77 uzaktan eğitim programına 27 bin 973 yönetici, öğretmen, veli ve öğrenci katıldı. Ayrıca yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilerin bireysel ve mesleki gelişimini her zaman ve her yerden desteklemek için Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü YouTube kanalında oluşturularak online eğitimlere katılamayan personellerle birlikte paydaşlar, bu kanal üzerinden istediği zaman eğitimleri takip edebildi. Şu ana kadar YouTube kanalında yayınlanan eğitimler, 28 bin 105 defa izlendi. Böylece gerçekleştirilen online eğitim programlarından yönetici, öğretmen, veli ve öğrenciler olmak üzere toplamda 56 bin 078 kişi faydalandı.

Bu eğitimlerden 14 tanesi Mayıs ayında, 11 tanesi ise Aralık-Ocak aylarında olmak üzere 25 tanesi İGEDER işbirliğinde gerçekleştirildi. İGEDER iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz online öğretmen eğitimlerinden 7 bin 500 personel faydalandı.

İlerleyen süreçte online konferans, seminer ve eğitimlerimiz, personelimizin ve paydaşların ihtiyaç duyacakları farklı alanlarda ve alanında uzman konuklarımızın katılımlarıyla devam edecek.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.