Kahramanmaraş Milletvekillerinden ’27 Mayıs’ mesajları

Kahramanmaraş Milletvekillerinden ’27 Mayıs’ mesajları

Türk demokrasi tarihinin kara lekelerinden biri olan ve milletin vicdanında derin yaralar açan 27 Mayıs 1960 darbesinin üzerinden 61 yıl geçti. Kahramanmaraş Milletvekilleri, 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin yıldönümünde mesaj yayımladı.

Türk demokrasi tarihinin kara lekelerinden biri olan 27 Mayıs 1960 darbesinin üzerinden 61 yıl geçti. Kahramanmaraş’ı TBMM’de temsil eden siyasiler bu kara günün yıl dönümünde çeşitli mesajlar yayınlayarak demokrasinin önemine bir kez daha vurgu yaptı.

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Twitter hesabından, 27 Mayıs askeri darbesinin 61'inci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, şunları kaydetti: “27Mayıs’ta bu ülkenin Başbakanı ve yol arkadaşları dar ağacına gönderildi ve bu kanlı gün Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini aldı. Menderes ve arkadaşları şehit oldu ancak görüyoruz ki onların savunduğu inanç ve fikirlere karşı savaş açanlar dipdiri duruyor.”

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç de "Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27Mayıs 1960 günü, milli iradenin idam edildiği gündür. Tarih, kanlı elleri asla unutmadı, unutmayacak. Merhum Başbakan Adnan Menderes'i ve kader arkadaşlarını vefatlarının yıl dönümünde rahmetle anıyorum” mesajını paylaştı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, “Demokrasi tarihimizin kara lekesi 27 Mayıs 1960 darbesinin 61. yıl dönümünde merhum Adnan Menderes ve dava arkadaşlarını rahmetle, duayla anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise, mesajında “Demokrasi tarihimizin kara lekelerinden olan 27 Mayıs darbesinin sene-i devriyesinde, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmet ve saygıyla yâd ediyorum. 15 Temmuz'da görülmüştür ki; bu millet hiçbir zaman hiçbir darbeye asla geçit vermeyecektir” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Yeter! Söz Milletindir“ şiarıyla Başlatılan Demokrasi Mücadelesine ve Millet İradesine, 27 Mayıs 1960 Darbesi ile Vurulan Kara Lekenin 61.Yılında, Darbeciler Tarafından İdam Edilen Merhum Adnan Menderes ve Dava Arkadaşlarını Rahmetle Anıyorum.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, yayımladığı 27 Mayıs mesajında “Demokrasi tarihimizin kara lekesi 27 Mayıs darbesinin üzerinden 61 yıl geçti. Milli iradeye ihanet eden darbe zihniyetinin bu toprakları karanlığa sürükleme çabasını unutmayacağız. Merhum Başvekilimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmetle yad ediyorum” dedi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ise, “Türk Milletini çok sevdikleri için, Türk Milleti yücelsin dedikleri için, Türk Devleti bölünmesin, Türk Devleti güçlensin dedikleri için hedef oldular. Ülküsü uğruna şehit olan tüm ülküdaşlarımızı rahmetle anıyoruz, mekanları cennet olsun” şeklinde mesaj yayımladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.