KAHİP’ten Maraş Gündem’e ziyaret

KAHİP’ten Maraş Gündem’e ziyaret

Kahramanmaraş KAHİP (Kahramanmaraş Ahilik Platformu) üyeleri Maraş Gündemi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler

Kahramanmaraş KAHİP (Kahramanmaraş Ahilik Platformu) üyeleri Maraş Gündemi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler

Kahramanmaraş Ahilik Platformu Başkanı Kadircan Şentürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Maraş Gündem haber merkezini ziyaret ederek, imtiyaz sahibimiz Mehmet Taş ile sohbet ettiler.

Anadolu’nun Türk ve İslam Medeniyetine kavuşmasında Ahilik teşkilatının kurucusu olan Ahi Evran ve arkadaşlarının oluşturduğu lonca teşkilatı ve özellikleri ile ilgili bilgiler veren Başkan Kadircan Şentürk kendi çalışma prensiplerini de anlattı.

“Kahramanmaraş Ahilik Platformu; Sanayiciler, esnaflar, iş adamları, üniversiteler, düşünce kuruluşları ve mesleki kuruluşların ortak paydalar etrafında gerçekleşen birlikteliklerini ticari, sınai, sosyal, milli ve manevi güç birliği çerçevesinde fikir alış verişi koordinasyonunu sağlayarak Türk ekonomisini güçlendirmek ve daima üst seviyelere yükseltmek amacı ile kurulmuştur.

Toplumdaki sanayici, esnaf, eğitimci, bürokrat, usta, çırak gibi farklı meslek dalında olanların eğitim ve ahlaki yönde geliştirilmesi ve bu gelişimin iş hayatına yansıtılması, bunun bir amaç haline getirilmesi hususunda gerekli donanımları oluşturmayı hedeflemiş, bu hedef doğrultusunda vatanına, milletine ve manevi değerlere bağlı, çağdaş, dünya ile bağlantılı bir çalışma anlayışını benimsemiştir” diye ifade etti.

02.jpeg

ZİYARETE GELENLER

Gayrimenkulcü.com Kurucusu Niyazi Güllü, Ural Tekstil Kurucusu Yasin Çabuk, Fys İnşaat Kurucusu Yakup Solak, AB Perde Tasarım Kurucusu Mehmet Akif Alıpsatıcı, Mali Müşavir Hüseyin Ermeydan

İmtiyaz sahibimize Ahilik Sıfatları ve Ahilik ilkelerinin yazılı olduğu tablo hediye edilirken. Mehmet Taş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek çok teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.