SGK PERSONEL ALIMI YAPIYOR

SGK PERSONEL ALIMI YAPIYOR
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Devlet Personel Başkanlığının (DPB) resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile en az 60 KPPS puanı ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Devlet Personel Başkanlığının (DPB) resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı ilan ile en az 60 KPPS puanı ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yayımlamış olduğu duyuru ile bünyesinde boş bulunan kadrolara sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. SGK, en az 60 KPSS puanı ile programlayıcı ve çözümleyici sözleşmeli personel alımı yapıyor.

EN AZ 60 KPSS PUANI

Devlet Personel Başkanlığı'nın (DPB) resmi internet sayfasında yer alan ilana göre SGK, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınav sonucu kapsamında 15 sözleşmeli programcı ve 8 sözleşmeli çözümleyici alınacağını duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında istenilen şartlardan bir tanesi de KPSSP3 puan türünden 60 puan ve üzeri almış olmak. Bu kapsamda yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında istenilen koşullar şu şekilde:

ALIM KAPSAMINDA İSTENİLEN KOŞULLAR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayımlanan ilan kapsamında alınacak programcı personellerden; üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümü ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve bunun dışında Java programlama dilini bildiğinin belgelenmesi isteniyor.

SGK tarafından alım yapılacak çözümleyici personel kapsamında istenilen; üniversitelerin, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümü ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve biri Java olmak üzere en az 2 programlama dilini bildiğini belgelemek, kamu kurum/kuruluşlarında veya özel sektörde en az 1 yıl çalışmış olmak şartı isteniyor

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu ilan kapsamında başvuruda bulunacak adaylardan; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, yurtiçi veya yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak koşulları aranıyor.

BAŞVURU NE ZAMAN SONA ERİYOR?

SGK tarafından yayımlanan ilan için başvuruda bulunacak adayların en geç 8 Şubat 2018 tarihinde mesai sonuna kadar www.sgk.gov.tr adresinde yayımlanan ilan ekindeki dilekçe ve istenilen diğer belgeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Ziyabey Cad.No:6 Balgat/ANKARA adresine teslim etmiş olmaları gerekmektedir.

İlan kapsamında istenilen belgelerin son müracaat tarihinden sonra teslim eden adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

SGK tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında adaylardan istenilen belgeler “Diploma aslı veya noter, mezun olunan okul ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği, KPSS sonuç belgesi, 3. YDS sonuç belgesi, Öğrenim dili İngilizce olan okullardan mezun olanların okullarından alacakları, okulun öğrenim dilinin İngilizce olduğuna dair belge, İstenilen programlama dillerini bildiğini gösterir belgelerin aslı veya noter ya da okul tasdikli örneği, Varsa yüksek lisans belgesi aslı veya noter, mezun olunan okul ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği, iş tecrübesi belgesi, fotoğraflı özgeçmiş” olarak belirlenmiştir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.