Mars’a Yolculuk

Mars’a Yolculuk
Özel Sanko İlköğretim Okulu Nasa kulübü Mars’a yolculuğu araştırdı.

Özel Sanko İlköğretim Okulu NASA Kulübü öğrencileri, NASA ve Texas’ta bulunan RawsonSaunders adlı kardeş okulla üçlü video konferans gerçekleştirdi.

  Okulun NASA Kulüp öğrencilerinin kulüp etkinliği kapsamında yaptıkları çalışma sonucunda Humansto Mars (İnsanların Marsa Yolculuğu) konusu, diğer okul ve NASA arasında yaklaşık 45 dakikalık video konferans ile paylaşıldı. Görüşmede Mars’ta yaşam konusu tartışıldı, NASA’dan David Mazza Marsa gidiş geliş sırasında yaşanabilecek problemleri anlattı.

  Marsa gidiş dönüşün iki yıl süreceğini belirten Mazza, bu süre için gerekli yiyecek, içecek, oksijen ihtiyacı ve temizlik malzemeleri taşıyacak aracın çok büyük ve maliyetli olmasının bu yolculuğu zorlaştıracağını, ayrıca Marsa yaklaştıkça radyasyondan dolayı oluşacak cilt yanıklarının ve araçtaki hareketsizliğin kaslarda tahribata yol açacağını söyledi.

  Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencilerinin, kulüp çalışmalarıyla merak ettikleri konuları araştırarak uluslararası bir platformda dile getirme şansı yakaladıklarını kaydetti.

  Okuluda 8 yıldır devam eden NASA ve kardeş okul bilim programlarıyla öğrencilerin bilimsel araştırmalar yapan bir kuruluşun çalışmalarına katıldığına dikkati çeken Konukoğlu, her yıl öğrencileri NASA’nın dünyadaki dört merkezinden biri olan İzmir Uzay Kampı’na gönderdiklerin de anımsattı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.