Kur oyununa döviz turşulu tepki

Kur oyununa döviz turşulu tepki
Eyüp Belediyesi'nin Kemerburgaz'da düzenliği turşu festivali, renkli görüntülere sahne oldu.

Eyüp Belediyesi'nin Kemerburgaz'da düzenliği turşu festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde kur artışına tepki olarak kurulan dolar ile euro turşusu, büyük ilgi gördü.

İstanbul Eyüp Belediyesi Kemerburgaz'da bu yıl 3'üncüsü düzenliği turşu festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılanlar önce birbirinde lezzetli turşuların tadına baktı, sonra da düzenlenen gösterileri ilgiyle izledi. Karpuz, balık, avokado gibi ürünlerin turşularının sergilendiği festivalin en dikkat çeken ürünlerinden biri ise ahtapot turşusu oldu. Bir turşucu ise kurdaki yükselişe tepki olarak dolar ve euro turşusu kurdu. Büyük beğeni toplayan kilolarca turşu, vatandaşlar tarafından kuru fasulye ve pilav eşliğinde yenildi.

"ÇOK CİDDİ BİR MİLLİ MESAJDIR"

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri festivalde birbirinde ilginç ürünlerin yer aldığına dikkat çekerek, "Bu yıl yine esnafımızın çok yoğun bir talebi oldu. Gerçekten turşu festivali, esnafımızın satışlarını arttırıyor. Turşu festivalinin amacı, sağlıklı beslenmeyi ve Türk mutfağının öne çıkarmayı, tanıtılmasını sağlayan bir amaç güdüyoruz. Turşu bizim sağlıklı ürünlerimizden bir tanesi. Bunun dışından bölgemizin, esnafımızın tanıtılmasına katkı sağlıyor. Arkadaşlarımız dolar ve euro turşusunu kurmuşlar, bu da çok ciddi bir milli mesajdır diye düşünüyorum. Bu da başka bir bereketi olmuş, bundan dolayı esnafımızı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kur oyununa döviz turşulu tepki

Kur oyununa döviz turşulu tepki

Kur oyununa döviz turşulu tepki

İlgili Haberler

Kaynak: