Koruyucu 17 aileye sertifika töreni düzenlendi

Koruyucu 17 aileye sertifika töreni düzenlendi
Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 6 hafta süren 1. Kademe Koruyucu Aile Eğitimi Projesini tamamlayan 17 aile için sertifika töreni düzenlendi

Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde 6 hafta süren 1. Kademe Koruyucu Aile Eğitimi Projesini tamamlayan 17 aile için sertifika töreni düzenlendi. Sertifika törenine Kahramanmaraş Valimiz Sayın Vahdettin Özkan’ ın saygıdeğer eşi Dr. Ruhan Özkan hanımefendi, İl Jandarma Komutanımızın eşi Gökşen Alper katıldı.

Sertifika töreninde açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mehmet Sertpolat “Bu günler; Uzun yıllardır hep görmeyi arzu ettiğimiz, Sizlerin çocuklarımıza sahip çıkmasıyla güzel bir tablonun oluşmasına vesile olması açısından değer verdiğimiz bir gün olması olayın sayısal boyutunu değil niteliğini bizim için anlamlı kılıyor” dedi.  Konuşmasına “5000 çocuk Bakanlığımızca koruyucu ailelerimizin yanına yerleştirilmiştir. Bu süreçte en başarılı olan illerimizden bir tanesi de Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüdür. Bununla her zaman övündük bu övüncümüz şehrimiz insanları adınadır” diyerek devam etti. İl Müdürümüz Mehmet Sertpolat “ Koruyucu ailelik aslında bir şefkat kahramanlığıdır. Çocuk Yuvalarında her çocuk bakım personellerine erkek ise baba kadın ise anne diyordu. Çocuk Yuvaları bir şefkat yuvası idi, koruyucu aileler ise bunun çok çok üstünde bir fedakarlıktır. Bu hizmetlerin devam ettirilmesi, geliştirilmesi için çalışmaktayız. Umarız ki yatılı kuruluşları hiçbir zaman tekrar açmak zorunda kalmayız.” dedi. İl Müdürümüz Mehmet Sertpolat sözlerini “Bu model güzel bir model bu kahramanların her zaman bulunmasını temenni ederim” diyerek tamamladı.

1-20161110145210.jpg

Sertifika töreninde konuşma yapan Kahramanmaraş Valimiz Sayın Vahdettin Özkan’ ın saygıdeğer eşi  Dr. Ruhan Özkan hanımefendi “Toplumun temel taşları ailedir. Tıpkı bir duvar gibi ailenin temelinide sağlam bir şekilde atarsak bu ailelerden oluşacak toplumumuzda bir o kadar güçlü olacaktır. Her türlü tayzik ve saldırıya karşı daima dimdik ayakta duracaktır” dedi. Dr. Ruhan ÖzkaN hanımefendi konuşmasına “Ailenin en hassas varlıkları çocuklarımızdır. Bizler anne baba olarak onları en iyi şekilde yetiştirmek için çaba sarf etmekteyiz. Bazen aile bütünlükleri bozulmakta ancak bu aşamada çocuklarımıza devletimiz sahip çıkarak onları koruma altına almaktadır. İşte bu durumda gündeme koruyucu aile kavramı gelmiş oluyor. Öz ailelerinde almaları gereken sıcaklığı bu ailelerimiz vermektedir” diyerek devam etti. Dr. Ruhan Özkan hanımefendi “Görüştüğümüz koruyucu ailelerin 3-4 öz çocuğu varken onların yanına bu sıcak yuvayı paylaşmak için bu çocuklardan almaları gönül işinden başka bir şey değildir” diyerek sözlerini tamamladı.

Program sonunda eğitimini başarı ile tamamlayan 17 koruyucu aileye Sertifikaları takdim edildi.

2-20161110145210.jpg3-20161110145210.jpg4-369.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.