Kooperatif Üyeleri Antakyada

Kooperatif Üyeleri Antakyada
S.S. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi, ortaklarını Antakya OTTOMAN PALACE’de ağırladı.

 

S.S.  Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi esnafını ekonomik anlamda kalkındırmaya devam ederken, düzenlediği sosyal aktivitelerle de onları yaşadıkları stresten uzaklaştırıyor.

Dünyada mineral zenginliği bakımından 2. sırada yer alan iyotlu suyuyla termal özelliğe sahip Antakya OTTOMAN PALACE’de geçtiğimiz hafta sonu iki gün bir gece konaklayan 150 kooperatif ortağı, sıcak yaz gününde kısa tatilin tadını çıkardılar.

Kooperatif tarafından temin edilen 2 otobüs ve 2 minibüsle gidiş dönüşleri sağlanan ortakların yolculuk sırasındaki muhabbetlerine de diyecek yoktu.

Cumartesi gündüz termal havuzun şifalı suyundan faydalanan ortaklar, akşam yemeğinde otel restaurantında buluşarak Miraç Kandili olması sebebiyle yemeğin akabinde okunan Kuran-ı Kerim ‘in ardından hep birlikte dualar edildi.

Pazar günü sabah kahvaltısının ardından tekrar termal havuzun şifalı suyundan faydalanan ortaklar, öğle yemeğinde buluştu. Yemeğin ardından yine okunan Kura-ı kerim ve duaların sonrasında, otel çalışanları Başkan Ali Rıza Kekeç’e yöreye has ve karıştırması erdem isteyen kaşarlı irmik tatlısını karıştırttılar. Tatlıyı işin ehli gibi karıştıran Başkan Ali Rıza Kekeç ustalar tarafından tam not aldı.

HEP BİRLİKTE BİR GÜÇ OLDUK

Burada ortaklara yaptığı konuşmasında, imkanların elverdiği ölçülerde bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyleyen S.S. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Kekeç: “Yaklaşık 10 ay önce bir olağan genel kurul yaşadık. Bu genel kurul diğerlerinden çok farklıydı. Aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlar vardı. Fakat sizlerin gayreti ile onların kötü emellerine kavuşmalarına engel olduk, planları boşa çıktı. Hep birlikte bir güç olduk.

Ben ve ekibim yola çıkarken sizlere duyduğumuz güvenle hareket ettik. Sizlerde bize bu gücü verdiniz. Tekrar hepinize teşekkür ediyorum.

Yeni ekibimizle yaklaşık 10 aylık bu süreçte esnafımızı verdiğimiz kredilerle kalkındırmaya devam ediyoruz, bundan sonraki süreçte de daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz bunun çabası içerisindeyiz.

Bazı kronikleşmiş alacaklarımız var. Ancak biz bu alacakları haciz yoluyla almayı değil, ortaklarımızla oturup ikili anlaşmaya vararak tahsil etme yoluna gideceğiz. Onları asla mağdur etme gibi bir niyetimiz yok. ” dedi.

ONLARIN KALELERİNİ BİR BİR YIKACAĞIZ

Aynı zaman da Kahramanmaraş Kooperatif Bölge Birlik Başkanı olarak ta ortaklarının menfaatini gözettiğini ifade eden Kekeç, seçim öncesi taraf olduğunu açıklayan KMSOB Başkanı Ahmet Kuybu’ya da gönderme yaparak: “Biz kooperatifçiliği bu işin duayenlerinden öğrendik. Onlardan aldığımız feyz ile her zaman esnafımızın menfaatini korumaya çalıştık ve çalışacağız. Bazıları gibi esnafımızı ayırmaya, nifak tohumları ekmeye kendi çıkarı için bir birine düşman etmeye çalışmayacağız. Esnafımızı kalkındırıp birlik ve beraberlik sağlamaya çalışacağız.

Esnafını değil de kendi menfaatlerini düşünen içi kofti çürümüş ağaçlar gibi onların kalelerini, bir bir yıkacağız. Hak edenin hakkını vereceğiz.” diye konuştu.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Ali Rıza Kekeç’in konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekildi ve etkinliğe katılan üyeler başkana teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

650.20120618174837.jpg

651.20120618174902.jpg

652.20120618174914.jpg

653.20120618174926.jpg

654.20120618174937.jpg

655.20120618174947.jpg

Etiketler :