CHP Milletvekili Ali Öztunç: ''“Çiftçi perişan, çiftçi kan ağlıyor bu sizin eseriniz!''

CHP Milletvekili Ali Öztunç, “Çiftçi perişan, çiftçi kan ağlıyor. Bu sizin eseriniz fabrikayı özelleştirdiğiniz için. Bari bir işe yarayın, bu çiftçinin bu zararını gidermek için Elbistan'ı afet bölgesi ilan edin” dedi. Kaynak: CHP Milletvekili Ali Öztunç

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM’de yaptığı konuşmada Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nden getirdiği şeker pancarını göstererek, 150 bin ton şeker pancarının tarlada kalması üzerine Elbistan’ı afet bölgesi ilan edin” dedi.

Geçtiğimiz dönemlerde, hükümet tarafından satılan şeker fabrikalarının yaratacağı sıkıntılardan bolca bahseden ve yine bu satışlardan en çok çiftçilerin mağdur olacağının altını defaatle çizen CHP’li Ali Öztunç, Elbistan’da 150 bin ton şeker pancarının tarlada kalması üzerine Meclis’te elinde şeker pancarıyla gerçekleştirdiği konuşmada, “Bari bir işe yarayın, bu çiftçinin bu zararını gidermek için Elbistan’ı afet bölgesi ilan edin” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, TBMM’de yaptığı konuşmada Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nden getirdiği şeker pancarını göstererek, “Değerli AKP'li milletvekilleri, bu elimde tuttuğum pancar, şeker pancarı. Belki ne olduğunu bilmiyorsunuzdur. Bu kolesterole iyi gelir. Bu tansiyona iyi gelir, sinirleri yumuşatır, gevşetir. Bu Anadolu'da binlerce ailenin, binlerce evin ekmeğidir, gelinlik kızların gelinliğidir, damatlıktır, ekmektir” sözleriyle şeker pancarının önemini anlattı.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar