CHP’li Ateş'ten Sert açıklama: "Maraş’a attığı en büyük kazıklardan birisidir özel idare binasının yıkımı"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, yıkılan Kahramanmaraş Valiliği binasının yerinde yaptığı basın açıklamasında, 18 katlı sarı binanın yıkımı ve sonrasında yaşanan sürece sert eleştirilerde bulundu.

Ünal Ateş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Siz herhalde bizi bir parça aptal zannediyorsunuz. Hemen arka tarafta kocaman bir on sekiz katlı özel idare binası vardı. Sekiz ay size yalvardık yıkmayın, yıkmayın, yıkmayın diye. Kahramanmaraş'la ilgisi olmayıp Kahramanmaraş'a gelip burada idarecilik, siyaset yapanların Maraş’a attığı en büyük kazıklardan birisidir özel idare binasının yıkımı. O binayı yıktınız."

Ateş, yıkılan binanın son altı katının valiliğe ait olduğunu ve bu alanın valilik tarafından kullanıldığını belirtti.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol gereği, yıkılan binanın yerine aynı büyüklükte yeni bir bina yapılması gerektiğini hatırlatan Ateş, protokolün akıbetini sorguladı:

"Valilik ve Büyükşehir Belediyesi bir protokol imzaladı. Denildi ki; 'Biz bu binayı yıkalım. Burayı kent meydanı yapalım. Valiliğe de altı bin metre kapalı alan olan bir bina yapalım' denildi. Şimdi soruyorum; Bu protokol ne oldu? Büyükşehir Belediyesi bu binayı yapacak mı? Yapmayacaksa bu kamu zararından ki herhalde o bina bugün bir, bir buçuk milyar TL'ye yapılamaz. Eski parayla bir buçuk katrilyon yapılamaz. Bu kamu zararı kimden karşılanacak? Bu kamu zararıyla ilgili kimler hakkında işlem yapılıyor?"

Ateş, Kahramanmaraş'ın sahipsiz olmadığını ve yapılan her yanlışın takipçisi olacaklarını vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı:

"Kahramanmaraş bu kadar sahipsiz değil. Bir avuç da olsa Kahramanmaraş'ın bakın bir sahibi var. Bundan sonra yapılan her yanlışta da o yanlışın yapıldığı yerde olacağız ve bunun hesabını soracağız. En kısa sürede yetkililerden cevap bekliyoruz. Teşekkür ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum