Aydın: Öğretmen-öğrenci ve veli ilişkileri çok önemlidir

Kavgaların, gürültülerin sıkça yaşandığı dönem içerisinde doğru azaldığı, not döneminde yükseldiği bir iklimi biz de biliyoruz okullarda.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 July 2022 21:39

Gazeteci Mehmet Taş'ın marasgundemtv youtube kanalına konuk olan Memursen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdulaziz Aydın bir çok önemli konuya parmak bastı.

Söyleşinin bir bölümünde öğretmen- öğrenci ve veli ilişkileri ile ilgili şunları söyledi: "Kavgaların, gürültülerin sıkça yaşandığı dönem içerisinde doğru azaldığı, not döneminde yükseldiği bir iklimi biz de biliyoruz okullarda. Şimdi hem şahsınıza, hem Maraş'ta Ulusal alandaki basın mensuplarına, özellikle ricamız, istirhamımız şu ki bir okulda bir sorun, bir problem ortaya çıktığında iki taraf da dinlemeden haber yapılmaması gerekiyor. Tabii bugün ben disiplin kurullarında dosyalarını inceleyen bir yetkili sendikanın başkanıyım. Geldiği zaman biz itiraz ediyoruz. 
Dedim ki disiplinsizlikten dolayı kaç tane öğrenci yer değiştirdi? Disiplinsizlikten dolayı kaç tane öğretmen yeri değişti? Ortaya çıkan rakam ve makas inanılmaz derecede birbirinden uzak.
Sadece ben şunu diyorum. Bir okulda bir öğretmen öğrenciyi dövse öğretmen gidiyor okuldan. Öğrenci öğretmeni dövse yine öğretmen gidiyor. Hakikaten öğretmenin itibarı, idarecinin itibarı bugün itibariyle çok ciddi manada örselenmiş durumda. Fantastik şikayetler, fantastik kavgalar" diye konuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.