İnternette viral olmuş, adeta kriz geçirten yazım yanlışları

İnternette viral olmuş, adeta kriz geçirten yazım yanlışları

İnternet camiası o kadar büyük bir alan oldu ki, artık her konu bir mizah malzemesi haline geldi. Bunların en başında da kullanıcıların yaptıkları yazım yanlışları. İşte karşınızda adeta kriz geçirten, internette viral olmuş yazım yanlışları…

BENDE ANKASTRE BOZUKLUĞU VAR

ankastre.jpg

- ‘Doğrusunu Unuttum’ sözünün adeta vücut bulmuş hali. Biz de bu eğlenceli içeriği hazırlarken, bu abinin yazdığı sözlerin gerçeğini hakikaten unuttuk. Bu yazım hatası, abimizin ne dediğini anlamadığımız ve gerçekten ‘doğrusu neydi?’ dediğimiz için listemizin ilk sırasında yer alıyor.

ALLAH İFLAS ETSİN

flas.jpg

- İçerikleri araştırırken, karşımıza çıkan bu yazım yanlışında hem kriz geçirdik hem de ‘Tövbe Estağfurullah’ diyerek bu kısmı oluşturduk. Abimiz bunu yazarken bir temenni dileğini dile getirmeye çalışmış ancak, telefonundaki klavyenin otomatik düzeltme meselesinin hışmına uğramış gibi… Çünkü diğer ihtimalleri düşünürken kriz geçirdik!

SATILIK KARALÜFERLİ DAİRE

satilik.jpg

Bazen sadece Karalüferli daire olmak istersin… Bu yazım yanlışı aslında içeriği hazırlayan editörün yazarken zevk aldığı kısım. Yani ‘Editörün Seçtikleri’ kısmına yazılacak kriz geçirten yazım yanlışıdır. Editörden ufak bir yorum: Sen satılık karalüferli daire gibisin. Dediğini anlamıyorum ama ne demek istediğini anlıyorum…

PAKDAYIM FULDAYIM ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE ELEMAN ARANIYOR(MUŞ)

park.jpg

Okurken gözlerimiz kör, ağzımız lal oldu değil mi? Biz de bunu gördükten sonra adeta kör olduk. Bunu usta sanatçı Feridun Düzağaç’ın şarkısına uyarladık. Hakkını helal etsin. Nasıl mı, işte böyle: Kendimi arıyorken, olmaktan korktuğum yerdeyim… Parkdayım, fuldayım.  

KESBİŞ OLSUN NE OLTU

kesbis.jpgHavalar soğuk, bunun yanında da salgın var tabi… Biz de bunu görünce hastalandık. Alırız bir keşbiş olsun. Ayrıca dün aşırı dolanan otobüse denk gelmişim, keşbiş olsun eve sabah varırım artık.

BAYRAMINIZI ENİŞTEN DİLEKLERİME KUTLARIM

enisten.jpg

Türk halkı, sevdikleri ile özel günleri kutlamayı sever. Bizi de biz yapan en büyük olgulardan bir tanesi de bu dayanışma sevdasıdır. Ancak bu bayram kutlaması biraz farklı sanırsam… Çünkü bu abinin yazdığı bayram kutlaması eniştesiyle ilgili küçüklüğünde yaşadığı travmatik bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. İnşallah değildir…

LÜTFÜ ZİVANELİ

kitap.jpg

Doğrusu bu değil miydi ya? dediğinizi sanki duyuyor gibiyim… Hayır, Zülfü Livaneli! Doğrusunu unutturacak güce sahip bir teşekkül.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.