3 büyük kulübün Divan Başkanları buluştu

3 büyük kulübün Divan Başkanları buluştu
Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün daveti üzerine Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ve Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu bir araya geldi.

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün daveti üzerine Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ve Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu bir araya geldi.

Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşen toplantı sonrasında Divan Kurulu Başkanları açıklamalarda bulundu. Beşiktaş ve Galatasaray heyetlerine daveti kabul ettikleri için teşekkür eden Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, "Ben mutluluğumu ifade ediyorum. Biz ezeli ve ebedi dost ve rakipleriz. Camialarımız kardeştir. Spor sahalarında rakibiz ancak müsabakalar bittikten sonra yine kardeşliğimiz bakidir. Bugün de bu temayı, bu imajı oluşturmak için 3 değerli başkan bir aradayız. Ben Galatasaray'a bu akşam yapacakları Lokomotiv Moskova maçında başarılar diliyorum. Kalbimiz, gönlümüz bu akşam onlarla beraber. Beşiktaş'ta da 2 gün önce yeni seçimler oldu. Tevfik Başkanımın şahsında görevini sürdüren Fikret Orman ve yeni yöneticilerine başarılar diliyorum. Bu güzel bir başlangıç. Bu geleneği daha sonra sırasıyla yineleriz. Tekrardan hoş geldiniz diyorum" dedi.

YAMANTÜRK: "RUS TAKIMINI TUTANLARI ANLAMIYORUM"

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'e teşekkür ederken, "Türkiye'nin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz varsa kulüplerimiz var. Kulüplerimiz varsa da bizlerin buralarda bir değeri var. Dolayısıyla tek sermayeleri kavga etmek olan insanların Türk sporunu getirdikleri durumda inşallah dibe vurmuşuzdur. Birlik ve beraberlik içinde birbirimizin rakibi ancak dost olduğumuzu unutmadan umarım bu gelecek nesillere bu dostluğu, arkadaşlığı emanet edebiliriz. Unutmayalım ki bu kulüpler Cumhuriyet'in devraldığı kulüplerdir. Maalesef Türkiye'de Cumhuriyet'in imparatorluktan devraldığı müessese sayısı çok fazla değildir. Dolayısıyla bunlara gözümüz gibi bakmalı, muhafaza etmeliyiz. İçeride rekabet edeceğiz ama dışarı çıktığımız zaman ben bir takım şeyleri anlamakta zorluk çekiyorum. Bu akşam Galatasaray'ın oynayacağı maçta Rus takımını tutma kafasını ben anlayamıyorum. Kalan ömrümde de anlayabileceğimi düşünmüyorum" diyerek bu akşamki karşılaşmada Galatasaray'a başarılar diledi.

HAMAMCIOĞLU: "TARAFTARLARA ÖRNEK OLSUN"

Bugünkü buluşmanın 3 büyük kulübün taraftarlarına örnek olması gerektiğini ifade eden Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ise, "Bu önemli bir toplantı çünkü biraz önce başkanlarımızın da söylediği gibi yarışmanın dışında bir beraberliğe ihtiyaç var. Cumhuriyet'e miras kalan 3 kulübün en üst kurullarının başkanlarının böyle bir inisiyatif alması 3 kulübün renklerine gönül verenlere örnek olacaktır. Bunları müsabakaların oynanacağı statlara yansıtacaklardır. Ben böyle bir şeyi önemsiyorum. Vefa Bey'in böyle bir şeye öncü olması bana ve divan arkadaşlarıma çok büyük heyecan ve memnuniyet verdi. Tekrar teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.

 

İlgili Haberler

Kaynak: