Öztunç: “COVİD-19 Meslek Hastalığı Olsun!”

Öztunç: “COVİD-19 Meslek Hastalığı Olsun!”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,"14 Mart Tıp Bayramı’nda, COVİD-19’a karşı mücadele vermeye devam eden değerli Sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, Covid-19'un Meslek hastalığı olmasını teklif etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, pandemi ile birlikte ağır şartlar altında gece gündüz demeden bin bir fedakârlıkla çalışan sağlık emekçileri için hükümete seslendi ve  "Yaşatmaları için önce yaşamaları" gerekli ifadelerini kullanarak, "COVİD-19 MESLEK HASTALIĞI SAYILSIN" çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde iktidara seslendi.

Yazılı basın açıklamasında "14 Mart Tıp Bayramı’nda, COVİD-19’a karşı mücadele vermeye devam eden değerli Sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, bu süreçte hayatlarını kaybeden sağlık emekçilerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum."  İfadelerine yer veren Öztunç, iktidara "COVİD-19 meslek hastalığı sayılsın" çağırısı yaptı.

Öztunç'un açıklaması şu şekilde;

COVİD-19 Meslek Hastalığı Olsun

Ülkemizde son bir yıldır Covid-19 ile ilgili, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan tüm sağlık çalışanları maalesef mevcut iktidar tarafından hak ettikleri saygıyı ve emeklerinin karşılığını alamamış ve hala da alamamaktadır. 

Bu zor şartlarda, sağlık çalışanlarının sağlığı ve can güvenliği için önlemler alınmamış, 150.000 sağlık çalışanı bu hastalıktan etkilenmiş, 385 sağlık çalışanı hayatını kaybetmiştir. Üstelik Covid-19 meslek hastalığı kabul edilmemiştir. Tüm bunlara karşılık hala mevcut iktidar salgından çok genel algı üzerine yoğunlaşmaktadır. 

Yaşatmak için önce yaşamaları gereken sağlık emekçileri, korunmaları için gerekli teçhizat verilememiş olduğu halde, uzun mesai saatleri çalıştırılmak zorunda kalarak ve hayatlarını tehlikeye atarak kutsal görevlerini yerine getirmeye devam etmişlerdir.

Ülkenin sağlık emekçilerimize en çok ihtiyacı olduğu dönemde sağlıkta yeni atamaların yapılarak mesai saatlerinin insani boyuta getirilmesi, korunmaları için gerekli ekipmanların temin edilmesi, önce can güvenliklerinin sağlanması, Sağlık Bakanlığı’nın ve tabi iktidarın bu konudaki ihmallerinin son bulması gerekmektedir.

Algı ile iş yürüten ama sağlık emekçilerinin haklarını vermeyen Sağlık Bakanı’nın tüm bu ihmallerine rağmen, 14 Mart Tıp Bayramı’nda, Covid-19’a karşı mücadele vermeye devam eden değerli Sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, bu süreçte hayatlarını kaybeden sağlık emekçilerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.