1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Muhtar Adayı Erkan Öztürk: Biz Yarışa Değil, Hizmete Adayız

Muhtar Adayı Erkan Öztürk: Biz Yarışa Değil, Hizmete Adayız

Samsun Çarşamba İlçesi Orta Mahalle Muhtar Adayı Erkan Öztürk, sözlerine öncelikle muhtarlığın tanımı ile başlamak istediğini belirtti

Muhtar Adayı Erkan Öztürk: Biz Yarışa Değil, Hizmete Adayız

Mahalle sakinlerinin sorunlarına ve ihtiyaçlarına karşı insan odaklı çözüm üreten bir ekiple, gençliğin verdiği dinamizmle, “İhtiyar Heyeti” kavramını “Hizmet Heyeti” kavramına dönüştürerek yola çıktıklarına yönelik açıklamada bulunan Samsun Çarşamba İlçesi Orta Mahalle Muhtar Adayı Erkan Öztürk, sözlerine öncelikle muhtarlığın tanımı ile başlamak istediğini belirtti.

“Muhtarlık, yalnızca kâğıda mühür basma işi değildir. Keza, muhtar, mahallesinde ne olup bittiğini harfiyen bilen, resmî kurumlarla devamlı irtibat halinde olan ve bunu mahalle sakinlerine duyuran kişidir. Aksi takdirde, muhtarlık yapmanın hiçbir hükmü yoktur”

Orta Mahalle Muhtar Adayı Öztürk, amaçlarının; mahalle sakinlerinin gönüllü katılımıyla ortak ihtiyaçlarını belirleyerek, mahallelerinin belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile iyi ilişkiler kurarak, en iyi hizmeti kazandırmak olduğunu söyledi.

“OYLARINIZA TALİBİM”

Öztürk, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Türkiye’ye örnek muhtar olacağımın inancıyla, Orta Mahalle’den muhtar adaylığımı açıklıyorum. Bu vesileyle, Orta Mahalle halkının önce desteğine daha sonra oylarına talibim. Rabbim! Yolumuzu açık eylesin.”