1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Mehmet Akpınar: "AK Parti İle Özgürlüğümüze Kavuştuk"

Mehmet Akpınar: "AK Parti İle Özgürlüğümüze Kavuştuk"

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçesi Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıklayan İşadamı Mehmet Akpınar, ilçe parti binasında yaptığı konuşmada 28 Şubat mağduriyetinin Ak Parti İle son bulduğunu belirtti

Mehmet Akpınar: "AK Parti İle Özgürlüğümüze Kavuştuk"

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçesi Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıklayan İşadamı Mehmet Akpınar: ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının kurduğu Akparti’nin iktidara gelmesi ile Devlet güvenlik mahkemeleri kapatılıp, anayasadaki fikir özgürlüğünün serbestliği ile 2003 yılında yeniden özgürlüğüme kavuştum.’’

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçesi Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıklayan İşadamı Mehmet Akpınar, ilçe parti binasında yaptığı konuşmada 28 Şubat mağduriyetinin Ak Parti İle son bulduğunu belirterek, ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının kurduğu Akparti’nin iktidara gelmesi ile Devlet güvenlik mahkemeleri kapatılıp, anayasadaki fikir özgürlüğünün serbestliği ile 2003 yılında yeniden özgürlüğüme kavuştum.’’ şeklinde konuştu.

2-061.gif

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe binasında başvurusunu yapan Akpınar konuşmasında:

‘’Bugün burada Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adaylığı müracaatımı yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz.  Öncelikle kendimi tanıtarak başlamak istiyorum;  Ben Mehmet Akpınar,  1973 yılında Duraklı mahallesinde doğdum. Çocukluk ve gençlik yıllarım Sakarya Mahallesi ve Aslanbey Mahallesinde geçti. Yani bütün gençlik yıllarım Dulkadiroğlu bölgesinde geçti.  Evliyim 4 çocuk babasıyım.

Kahramanmaraş imam hatip Lisesi’nde yatılı okudum. İmam Hatip olarak atandım. Bununla birlikte Sütçü imam Üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi İşletme bölümünü bitirdim.  İmam Hatip görevinde iken 28 Şubat’ta bir mağduriyet yaşadım, Ecevit hükümeti zamanın da, 28 Şubat ayazına uğradık. 2 yıl 10 Ay cezaevinde kaldım.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının kurduğu Ak Parti’nin iktidara gelmesi ile Devlet güvenlik mahkemeleri kapatılıp, anayasadaki fikir özgürlüğünün serbestliği ile 2003 yılında yeniden özgürlüğüme kavuştum. Suçsuz olduğumuz anlaşıldı ve tüm haklarım iade edildi.

2003 yılında Vakit Gazetesi bölge koordinatör yardımcılığında bulundum, 2006 yılında Isı Sistemleri üzerine kendi şirketimi kurarak iş hayatına atıldım. Aynı zaman da da 2009 yılında Mali Müşavir olarak belgemi aldım.

3-040.gif

2014 yılında Ak Parti saflarında, Belediye meclis üyesi olarak görev aldım ve halen bu görevim devam etmektedir.

Ayrıca, 2015 yılında İmam Hatip Okulları Platformunun il Koordinatörlüğüne atandım, halen bu görevimi yürütmekteyim. Ensar Vakfı, İnsan Ve Medeniyet Hareketi, Fikir Atölyesi Düşünce Derneği ve Bertiz Spor Kulübü yönetim kurulu üyesiyim.

Bu hizmet yarışında ben de varım dedim. İnşallah Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı olmak için aranızdayım. Allah’ım hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.

Biz bu hizmet yarışında “ÖNCE İNSAN, SONRA MEDENİYET” sloganıyla yola çıktık, ortak akılla bu şehri yönetmeye talip oldum.

Teşkilatımızın her kademesindeki; gençlik kolları, kadın kolları, ana kademe, Meclis Üyesi, il yönetimi, belediye başkanlarımıza ve milletvekillerimize,  Genel merkezimizdeki değerli abilerime desteklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Bütün katılan dostlarıma, akrabalarıma, arkadaşlarıma, ilimiz ve Dulkadiroğlu bölgesinden bizi yalnız bırakmayan,  başvurumuzda yanımızda bulunan ve duaları ile destek olan bütün insanlarımıza ve Hassaten özellikle de basın mensuplarımıza ve AK PARTİ Dulkadiroğlu ilçe teşkilatına teşekkürlerimi sunuyorum.

Teşkilatlarımızda görev almış, ahrete irtihal eden kardeşlerimizi de rahmetle anıyorum.’’ İfadelerine yer verdi.