İrfan Karatutlu: "Kahramanmaraş yatırımlarının takipçisi olacağız”

İrfan Karatutlu: "Kahramanmaraş yatırımlarının takipçisi olacağız”
TBMM Genel Kurulunda söz hakkı alan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ı ve TUSAŞ tesislerini ziyaret ettiğini belirtti.

Ziyarette, Türk Havacılık ve Uzay Sanayinin son yıllarda gösterdiği başarılı performans ele alındı. Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve ekibi tebrik edildi.

"TUSAŞ ve diğer yatırımlar, Kahramanmaraş ve diğer deprem illerinde yaraları sarmaya bir nebze vesile olacak"

Karatutlu, TUSAŞ'ın deprem bölgelerine yapacağı yatırımların önemine dikkat çekti ve Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında bilgi aldı. "TUSAŞ ve diğer yatırımlar, Kahramanmaraş ve diğer deprem illerinde yaraları sarmaya bir nebze vesile olacak" diyen Karatutlu, yatırımların takipçisi olacaklarını belirtti.

"DÜNYA 5'TEN BÜYÜKSE, KAHRAMANMARAŞ DA 5'TEN BÜYÜKTÜR"

Kahramanmaraş'ın sanayi ve ticaret alanında komşu iller Gaziantep ve Kayseri kadar gelişemediğine dikkat çeken Karatutlu, son otuz-kırk yıldır 3-5 kişilik bir zümrenin kontrolünde olan yatırımların tabana yayılamadığını ve çeşitlendirilemediğini vurguladı.

Karatutlu, "Dünya 5'ten büyükse Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür" diyerek, Kahramanmaraş'ın potansiyeline dikkat çekti.

"YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

DEVA Partisi olarak Kahramanmaraş ve bölgenin kalkınması için çalışmaya devam edeceklerini belirten Karatutlu, yatırımların ve gelişimin önündeki engellerin kaldırılması için çaba göstereceklerini ifade etti.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.