10 bin 450 memur alımı ve daimi işçi alımı yapılacak!

10 bin 450 memur alımı ve daimi işçi alımı yapılacak!

Devlet kamu kuruluşlarına 05 Temmuz 2019 tarihine kadar yaklaşık 10 Bin 450 sözleşmeli memur alımı ve vasıflı vasıfsız daimi işçi alımı yapılacaktır

evlet Personel Başkanlığı tarafından ve İŞKUR’un Kurum Dışı Kamu İşçisi Alımı kategorisinde yayınlanan genel memur alımı ve daimi işçi alımına yönelik olarak yapılan iş ilanlarına göre; Kamu kurumlarına yaklaşık 10 bin 450 kamu personeli alımı yapılacaktır. 21 Haziran ile 05 Temmuz tarihleri arasında alımı gerçekleştirilecek istihdam sayısı, önümüzde ki hafta içinde yayınlanacak alım ilanları ile birlikte daha da fazla olacaktır.

05 Temmuz’a kadar KPSS 60 ve 70 taban puanı ile en az ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu memur alım sayısı yaklaşık 8 bin civarın da iken, KPSS şartsız, sınavsız sözlü mülakat ile alınacak kamu işçi sayısı yaklaşık 2 bin 450 civarındadır. Memur alımı yapan kurumlar arasında TÜBİTAK, İzmir Barosu, Adalet Bakanlığı, Üniversiteler, Belediye ve belediye iştirakleri, Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve daha birçok kamu kurumu vardır.

KAMU KURUMLARI GÜNCEL MEMUR ALIM İLANLARI

Memur alımı ve vasıflı vasıfsız olarak işçi alımı yapan her bir kurumun yayınladığı başvuru şartları kendi ilan içeriğinde ayrı olarak belirtilmiştir. Aşağıda, memur alımı yapan kurumların sunduğu şartlara göre kategorilere ayrılmış linkleri bulunmaktadır. İlgili ilan kategorisine bakmak ve ilanlar hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için belirtilen link alanını tıklamanız yeterlidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.