Oh Şükür

  Kabuslu bir rüyaymış diyerek uyansam ve gece boyu yaşadıklarımı yaşamasam  ve bu çağda bu rezaletlere şahitlik yapmasan ne olurdu. Benzer rezillikleri geçmişte yaşayan bir kişi olarak bazı sahneleri tanıdık gelen dünkü fimi çocuklarım izlemese ne olurdu.

 Karıncayı incitmem diyenlerin gece boyu işledikleri cinayetleri hangi akılla yorumlayacağım neler yazacağım ?   doğrusu bilemiyorum. Şaşkınım. Masum hiçbir şeyden haberi dahi olmayan mehmetçikler  yalan yanlış acemice yapılmış  sonu hesaplanmamış bir macera ile birbirine kırdırılmak istendi.

 Ama şükür Rabbi’me büyük bir badireden içimizdeki samimi insanların gayreti ile ucuz olmasa da kurtulduk.. Uçurumun kenarından  bir kez daha  döndük. Başbakanımız boşuna ikinci kurtuluş savaşı demedi yaşadıklarımıza.

 17-25 aralıkta böyle olmuştu. Çarşafa dolanarak rezil rüsvay olmuşlardı. Ancak o darbede en büyük sevincimiz maddi kayıplar dışında kaybımızın olmaması idi . Bu sefer maalesef kan aktı.  Ne olduğu dahi anlaşılmadan başlatılan hain plan ile akıtılan masum kanın bedelini ödeyecekler.

 Bu millet nerde neyi nasıl yapacağını bilen ve hep de amatörce başlasa bile profesyonelce işini devam ettiren bir millet. Aziz Millet. Dualı millet.

 Gece boyu  yine yapacağını yaptı. Reisini dinledi .Tüm şehirlerimizin en büyük meydanlarında gözü dönmüş hainlere ben burdayım.  Beni çiğnemeden geçemezsin dedi. Çiğnendi .Tankın altında kaldı ama tarihe yine altın harflerle yazılacak davranışları ile tüm dünyaya bir kez daha elinizi üzerimizden çekin. Yeter   .Yeter artık söz milletin dedi.

  Evet yeni  Türkiye  rüştünü isbat etti şükür. Artık bileğimiz daha sağlam. İçimizdeki mikropların ve ihanet odaklarının direncimizi zayıflatma yolumuzu kesme ve bizi içerden yıkma şansları Allah’ın izni ile kalmadı.

   Gece boyu yaşadıklarımızı bir kez daha hızlı bir film şeridi gibi hafızalarımızdan geçirerek duruşumuzu, davranışımızı ve kaç paralık adamlar olduğumuzu çek edelim. Çek edelim ki,utanma duyusu kalmışlarımız  uyansın .Bu  kirli hesap defteri kapansın.

  Karınca incitmez yaftası ne büyük bir aldatmaca imiş . Bunu biliyorduk şükür. İhanetin boyutunun buralara kadar uzanacağını bilmiyordum . Ancak bu kadar alçaklık kalleşlik ve  kahpelik nasıl oldu. Bunu benim aklım ve zekam  ile sıcağı sıcağına çözme şansım olmasa da tarih yazılırken bu sayfaların şahidi olarak alnım ak şükür.

 Ne mutlu bu kutlu gecede alnı ak fikri pak umudu aydınlık gençlere. Yaşadıklarına bugün pek bir anlam veremeseler de  çocuklarına şerefle aktaracakları var şükür. Biz geçmiş darbe dönemlerindeki duruşumuzla belki bunu başaramadık. Ancak  bu kez millet başardı.

    1982 darbe anayasasına red oyu verişimi  çocuklarıma anlatırken hala tüylerim diken diken olur. Kars ili Aralık ilçesinin genç  hükumet  tabibi olarak oyumun renginin önemli olduğunu bilerek oy kullanmıştım.   Oyumun rengi dışardan görülüyordu.

    O günün  malbulmuş mağribileri çiçeği burnunda  bir hekime tercihinden dolayı  yapmadıklarını bırakmamışlardı. O günlerde  çok zorlanmış olsam da çocuklarıma şerefle aktardığım duruşum için hala kendimi tebrik ederim.

  Bugünlerdeki  duruşumuz da ilerde ömrümüz olursa bizim ve çocuklarımızın, torunlarımızın çok işine yarayacak. Nasıl  Maraş harbinde abdal Halil ağalar unutulmuyorsa dün gece kahramanca   direnen  halk da unutulmayacak.

     BAŞSAĞLIĞI

  Direniş  gecesinde   şehitlik mertebesine  ulaşan  güvenlik güçlerimize ve  kardeşlerime  ,yakın komşum ve dostum olan Erol Olcak ve oğluna Rabbimden rahmet diliyorum .Ne mutlu onlara ki kanları ile önümüzü kesmek isteyenlerin   oyununu bozarak aydınlık yarınlara olan yolculuğumuzun kapısını kapattırmadılar.      

 

Önceki ve Sonraki Yazılar