Mutlulukla karışık mutsuzluk!

Günler hatta aylar önce başlamıştı hazırlıklar. Canımdan çok sevdiğim yeğenim evleniyor, onun mutlu gününe ortak olmak için gün sayıyorduk. Mutlu gün geldi son hazırlıklar tamamlandı. Güzeller güzeli gelin ile yakışıklı damat o kutsal yuva için atılacak imzanın zamanının gelmesini beklerken, uzaktan görenlerin gelin güzel damat yakışıklı yorumları duyulmaya başlamıştı. Öyle ya en güzel günleriydi. Doğal olarak onlarda çok güzellerdi.

Zaman doldu imzalar atıldı, nikah kıyıldı.

Yepyeni bir aile kurulmuş oldu. Salondaki herkeste mutlulukla karışık anlatılamayan farklı duygular, gözleri yaşartmıştı.

Hayatta tüm güzelliklerin onlarla olmasını tekrardan cani gönülden diliyorum.

Müziğin sesiyle ilk dans başlamıştı.

Düğünümüz çok güzel olmuştu son dakikaya kadar. Ancak, son dakikalara yaklaşırken ailece talihsiz bir olay yaşadık. Güle oynaya düğüne katılan eniştemiz aniden fenalaştı beyin kanaması geçirdi. Daha önce hiç belirti vermeyen bu sinsi olay hepimizi oldukça üzdü. Hemen hastaneye yetiştirildi ve müdahale edildi. Düğün bitmişti zaten. On gün hastanede yatan eniştem ilk kritik saatleri ve günleri atlattıktan sonra şükürler olsun ki günbegün iyileşmeye başladı. İnşallah yeniden merhaba dediği hayata daha sağlıklı ve daha mutlu yaşayarak devam eder.

Bu olay bir kez daha pamuk ipliğiyle hayata bağlı olduğumuzun kanıtı oldu. Hiçbirimizin birkaç saniye sonrasını göreceğimizin garantisi yok.

Öyle ki, dışarı çıktığımızda evimizin kapısında bir arabanın altında kalabiliriz, ya da yolda yürürken bir araba bize çarpabilir. Bir evin altından geçerken üsten düşen bir saksı ya da bir cam parçası yaşamımızı sonlandırabilir.

Serseri bir kurşunla, serseri bir bıçak darbesiyle, ya da serseri birisinin herhangi bir serseri saldırısıyla yaşamımızı kaybedebiliriz.

Yada, yada en güzel günümüzde, mutlu anlarımızda aniden gelen meçhul hastalıklar, krizler vs vs…

Çevrenizdeki insanlara bakın. Beş sene önce çevrenizdeki insanlarla ya da ailenizdeki insanlarla şimdiki insanlar aynı kişiler mi? Bir eksilme ya da bir artma yok mu? Bırakın beş sene öncesini… Bakın, sadece geçen seneye… Geçen sene ile bu sene arasında bile eminim farklar vardır.

Kim ne derse desin pamuk ipliğine bağlı hayatımız. Bir an gelir, kopar pamuk ipliğimiz.

Onun için pamuk ipliğine bağlı bu hayatta birbirimizi üzmemeli, birbirimizi kırmamalı, birbirimizin gönlünü hoş etmeliyiz. Sağlıkla mutlu kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar