Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Milliyetçilerin Cuması Ve Akşener

Türkiye’nin köklü siyasi partilerinden MHP’de yaşananlar ne demokratik, ne insani nede İslami; MHP’de yaşanan siyasi zülüm Türkiye’de gündem olamıyorsa bu yaşananların hafifliğinden değil, mevcut durumun sistemin işine geldiğinden kaynaklanmaktadır.

En tabi demokratik haklarını kullanan üst kurul delegelerin ağırlıklı olduğu parti teşkilatlarını kapatma kararlarını Valilikler eliyle sistemle kol kola yapan MHP yönetimi hesap vermekten kaça dursun, yaşananlara bayrak açan TBMM eski başkan vekili Meral Akşener ve arkadaşları emin adımlarla yol alıyorlar.

Kilis ziyaretini takip ettiğim Meral Akşener sadece MHP’lilerin değil Türkiye’nin gidişinden kaygı duyanlarında adresi durumunda. Miting konvoy ve salon toplantıları genel başkan adaylığının çok ötesinde. Yakınında Servet Avcı, İsmail Türk gibi marka isimlerin bulunması ülkücü tabanı da gelecekle ilgili umutlandırıyor.

Ayşe hatun çay bahçesindeki konuşmasını yaklaşık 3000 kişi izledi, kadınların ilgisi bir hayli fazlaydı. Genel başkan olması halinde kadınlara pozitif ayrımcılık uygulayıp parti organlarında önemli oranda değerlendireceğini söylediği sözler meydanda karşılık buldu.

Meral Akşener’in MHP’ye genel başkan olması halinde Türkiye’deki siyasi taşlar yerinden oynayacaktır.  Bu Cuma Milliyetçiler için diğer Cumalardan farklı bir Cuma olacaktır, ben mahkemenin kararını değil sistemin B-C planını merak ediyorum.

 Hele bir Cuma olsun bakalım ‘Lawrens ne yapacak ne söyleyecek’  Cuma ola hayrola.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.