Hayırlısı Olsun

Yarın 7 Haziran 2015 Pazar. Güzel ülkemizde yaklaşık 54 milyon vatandaşımız demokrasinin bir gereği olarak sandığa giderek beğendiği siyasi partiye oy verecekler.

Yüce milletimiz her zaman olduğu gibi yarında sağduyu içinde 4 yıl süre ile kendisini idare etmek istediği lider için oy verecek.

Yaklaşık 6 aylık seçim maratonunun son gününü geçireceğiz. Yarın Demokrasi şöleni için sandığa giderek oyumuzu vereceğiz.

Millet olarak yeterli bir Demokrasi kültürü deneyimi yaşadık. İnsanlar öfkelerini, hırslarını, kinlerini ve küskünlüklerini bir tarafa bırakarak çoğunlukla vicdanının sesini dinleyerek oy vereceklerdir.

53 yaşına gelmiş bir ülke vatandaşı olarak Türkiye'nin neredeyse son 40 yılını hatırlayan ve 1981 yılından bu yana da fiili gazetecilik yapıyorum.

Meslektaşlarım bilirler; seçim, seçim tahminleri, istatistiki bilgiler, rakamlar konusunda fikir alınan, sonuçlara en yakın tahminleri yürüten biriyim.

1983 Genel seçimlerinden bu yana da bütün seçimlerde sandığa giderek oy'umu kullandım.

Benim siyasal ve demokrasi kültürüne inancım gereği, oy vermek bir yurttaşlık sorumluluğudur.

Oy vermeyen, yurttaşlık sorumluluğunu yerine getirmeyen insanların bu ülke için, bu ülkenin geleceği için de söz söyleme haklarının olmayacağını savunan biriyim.

Biliyorum ki; 1 oy 1 milletvekili, 1 milletvekili ise iktidar demektir. O halde her yurttaş giderek sandığa oy'unu atmalıdır.

**

Değerli okurlarım;

Bu ülke bizim. Bizim gidecek başka ne ülkemiz ne de vatanımız var.

O halde ülkemizin geleceği, çocuklarımızın aydınlık yarınları için lütfen oy verme sorumluluğumuzu yerine getirelim.

**

Bu duygular içinde 7 Haziran Genel Seçimlerinin başta milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyor, seçim sonuçlarının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Haydi yarın sandığa!...

Önceki ve Sonraki Yazılar