Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Gap Oscarları

26 Nisan'da 11. sini gerçekleştireceğimiz GAP Oscar’ları ödül töreni artık uluslararası bir hüviyete sahip. Ülkemiz başta olmak üzere, Avrupa’dan, Balkanlardan ve Türk dünyasından seçkin ve sahasında en iyi olmayı hak eden onlarca kurum kuruluş temsilcisi değerli insanlar bu tarihte memleketimiz Adıyaman'a teşrif edecekler.

GAP Oscar’ları bugüne kadar yüzlerce kurum kuruluş ve ferdi, mesleğinde cesaretlendirdi, iyi durumda olanların daha da üretken olmaları yönünde teşvik edici bir rol üstlendi. Bunun yanı sıra GAP Oscar’ları, doğu ile batı arasında diyalog ve tanışıklığın köprülerini kurdu, burada kurulan dostluklar işbirlikleri yeni ortaklıklar ve yeni dostluklara köprü oldu. Adıyaman'a gelen her misafirlerimiz, buradan bir kanaatle döndü, bir başkasının bölgemiz ve insanımız ile ilgili kanaatlerini mutlak surette olumlu yönde etkiledi. Adıyaman'ın merkezinde yer aldığı yeni bölge algısı geçen zaman zarfında hatırı sayılır bir mesafe aldı. Başladığı gün ile bugün geldiği nokta arasında ciddi bir büyüme ve haklı bir itibarın sahibi oldu GAP Oscar’ları. Verdiği ödül ciddi bir prestij olarak kabul görüyor. Cumhurbaşkanları, bakanlar, vekiller, belediye başkanları için GAP Oscar’ları adeta yılın bir değerlendirilmesi mahiyetinde büyük bir kongrenin ve buluşmanın adı oldu.

Türkiye farklılıkları ile yeniden harmanlanıp bir kıvama doğru evrilirken GAP Oscar’ları da bu yeni dönemin yeşermesinde ciddi bir pay sahibi olarak misyonunu sürdürecek. 

Önceki ve Sonraki Yazılar