Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Eyyy araplar neredesiniz, öldünüz mü?

Suriyenin Halep şehrinde, yaşlı bir adamın feryatlarını hepiniz dinleyip, görmüşsünüzdür. Kıblesini şaşırmış, islamdan habersiz müslümanların, nerelerden medet umduğunu gösteren ibretlik seslenmeden bahs ediyorum.

Kendisine ve iyaline  araplar tarafından yapılan zulm için sesleniyor. Eyy araplar neredesiniz, hepimiz ölüyoruz, bizi seyrediyorsunuz, biz yarın kalmayacağız, yok olacağız, Allah rızası için neredesiniz diye feryat ediyor. Bilmiyor ki, yahut unutmuş ki, veya öğrenmemişki, veya öğretilmemiş ki, müslüman sadece Allahtan yardım ister. Allahın yardımını bu dünyada müslümanlardan ister. Hangi milliyette olur ise olsun, müslüman daima yardımını müslümanlardan ister. Eyy araplar diye feryat eder ve sadece araplardan yardım ister ise. Ona verilecek tek cevap vardır. Eyy ğafil müslüman, eyy yıllarca Rabbinin oku diye emr ettiği müslüman, seni öldürenlerdenmi yardım istiyorsun? Oysa seni öldürenler zaten  bir kısım araplar değilmi? Sen  bu kafirlerin sizi neden öldürdüklerini dahi bilmiyorsan, zaten yaşamanın ne manası var ki.

 Eyy ğafil müslüman.  ilk emri oku olan dininden habersiz müslüman. Başına ne gelir ise okumamaktan, okuduğunu anlamamaktan, okuduğunu anladığın halde ğaflet ile o ilahi emre uymamaktan değilmidir? . Şimdi feryadın kime.  Seni öldürenleremi sesleniyorsun.?Oysa seni öldürenler, zaten senin dilini konuşan, aslında akrabaların olan insanlar değilmi?

 Eyy müslüman islam tarihini bir bilse idin. Bilseydin ki sadece mü’minler kardeştir. O zaman eyy araplar diye değil ,eyyy müslümanlar neredesiniz, biz ölüyor, öldürülüyor, zulm altında inliyor ve yok oluyoruz, Allah hakkı için neredesiniz demek aklına gelir ve müslümanlardan yardım istemek hakkına sahip olurdun.

 Eyy araplar neredesiniz diye feryat eden zavallı. Bilmiyormusun ki ,Hz. Peygamberin secde halinde iken üstüne deve işkembesini koyanlar hem arap’tı ve hemde Hz. Peygamberin akrabaları idi. Bilmiyormusun ki uhud ta, Bedir’ de ve benzeri bütün savaşlarda, birbirini öldürenler hem araptı ve hem baba oğulla savaşmıştı. Çünkü bu cehl ile ilmin savaşı idi. Bu savaşın iki tarafı vardı. Biri hak, diğeri küfr idi. Müslümanlar tek millet, küfür tek millet idi. Abdal halil ağamızını dediği gibi bu din bahsi idi, bunda ne araplık, ne Türklük ve nede akrabalık olmazdı. Görmüyormusun, arapça konuşanların yanında bütün ehl-i salib var.

İki sene içinde beşbinyüz ülkücü gencimizi şehid edenler, ne araptı, ne fransız ve nede ermeni idiler. Tamamı Türkçe konuşan, ismi ahmet ,Mehmet olanlardı. Çünkü küfrün bataklığına yuvarlanmışlar, küfr ehli ile hemhal olmuşlar ve senin dinine ve hayatına düşman olmuşlardı. Onlar seni kendi inançlarına düşman olduğun için şehid ettiler. Nasıl ki o zaman ülküdaşlarımızı şehid edenler Türk ise. Bu gün seni suriyede şehid edenlerde araplar işte.  Fakat birisi müslüman ,diğeri ise küfr ehli. Peki müslüman neden ğaflet ile zor durumda. İşte bu sorunun cevabıda senin feryadında gizli.

Eyy müslüman, mısırda Muhammed Mursi ‘yi hapse atıp onu idamla yargılayanlarda arapça konuşuyorlar. Onlarda Esed ile aynı mevkide ve yandalar. Senin suçun, tarafını unutmak, dinini unutmak ve ğafletin ile dini olan hislerinin yerine, kavmiyetçiliği öncelemiş olman. Senin, müminler kardeştir. Birisinin tırnağına bir diken batsa, diğeri acısını yüreğinde hisseder, sözünü unutmuş olmaman gerekirdi. Belliki unutmuşsun ve eyy müslümanlar neredesiniz diyeceğine, sana her türlü zulmü yapanları yardıma çağırıyor ve ayy araplar diye feryad ediyorsun.

Eyy gönül rahatlığı ile hacc’a ve umreye giden müslümanlar. Eyy küçük küçük beylikler, emirlikler halinde lüks içinde yaşayan müslümanlar. Eyy halepte ve suriyede zulm altında olan müslümanları televizyondan seyredip çayını yudumlayan müslümanlar. Şimdi hacc’da ve umrede hangi yüzle lebbeyk Allahümme lebbeyk diyerek tavaf yapacaksınız.

 Eyy farzı unutup, vacibin peşinde milyonları harcayan müslümanlar. Bana hacc düşmanı diyebilirsiniz. Deyiniz de. Fakat iyi  düşününüz. Tam tavaf ediyorsunuz, fakat o da ne, ruslar, Şii iranlı milisler, amerika ve esed ve hizbullah isimli caniler, üç,beş,on yaşlarında çocukları betonların altına diri diri gömüyorlar. Sizin her lebbeyk dediğiniz süre içinde yüzlerce müslüman zalimce öldürülüyor. Siz devam ediniz tavafa, bakalım Rabbim ne diyecek. Eyy kulum, çok rahattınız. Kalbinizde huzur ve iman, gözlerinizde yaşlar ile beni andınız, fakat benden olanları unutup ta  beni andınız. Onlar orada kelime-i şehadet getirip, ruhlarını teslim eder iken, sizler onlara vereceğinizi paralar ile hacc ve umreye koşup, kendinizi kurtarmanın derdine düştünüz. Oysa sizin kurtuluşunuz, kardeşlerinizin tenine diken değdiğinde onu hissetmeniz ve acısını dindirmek için yapacağınız çabada gizli idi. Ne çabuk unuttunuz cihadı. Cihad farz değilmi idi. Cihad farz iken vacip neden öne çıktı. Bu sırayı sizmi koydunuz, yoksa yeni bir dinmi icad ettiniz deyince ne cevap vereceğimizi hepimizin düşünmesi lazım değilmi. Bu zulm durana kadar müslümanlar hacc ve umre yapmasalarda, o imkanları ile Allah, Allah diye yardım isteyen müslümanlara yardım etseler  ne kaybederler.

 Eyy araplar diyen  zavallı. Ne zaman ki yardımı sadece Allah adına, eyy müslümanlar neredesiniz diye ister isen.  İşte senin sesini duyan gerçek müslümanlar, yemezler, içmezler, hacc ve umre yapmazlar, seyahat etmezler, önce senin derdine derman olmak için çabalar ve akan islam kanını durdurmadan, huzur bulmazlar. Huzur olmayan bir yerde hacc olurmu, umre olurmu, seyahat olurmu?  Olmaz, vallahi olmaz, billahi olmaz.

Irakta, suriyede, islam topraklarının her yerinde ölenle öldüren aynı milletten değilmi? Hristiyanların yardımı ile bizzat kardeşlerini öldürenler aynı milletin ve dinin inananları değilmi? Yıllarca şiaya müslüman diyen sözde müslümanlar. İslam tarihinden habersiz müslümanlar. Şianın yıllarca islam içinde sadece fitne ürettiğini unutup, 28 şubat askeri hareketine sebeb olan müslümanlar. İran konsolosunu davet edip güya filistine yardım ettiğini zan eden ğafiller. Müslüman ve tertemiz insanlara humeyni lakabını güya ona taltif olsun diye verenler. Görün humeyniyi, görün hizbullah ismine kurban olasıca şianın hainliklerini. Hala irana müslüman, Hizbullaha allahın taraftarı diyebilecekmisiniz.

 Her müslümanı tehlike görüp, bunlar bizi irana döndürecek diyen dinsizler. İşte şimdi sizler iranın yanında değilmisiniz. Müslümanlara, iran olmak istemiyoruz suçlaması ile saldıranlar, şimdi sizler iran olmak için yanıp tutuşuyorsunuz. Neden ey müslümanlar, çünkü küfr tek millettirde ondan.

Eyy zalimler sizlerde son vuruşlarınızı yapıyorsunuz. Allahın yeryüzünde kılıcı olan aziz Türk milleti, eyy araplar diye çağıran müslümanın yanlışını görmeyecek ve eyy araplar sözündeki anlamı eyy müslümanlar, eyy islamın kılıcı olan atalara sahip ve şanlı geçmişin süvarileri eyy Türkler olarak anlayıp, cihada koşacaktır. Vakit yakındır. İçimizdeki ve dışımızdaki islam düşmanlarının toptan saldırmasının sebebide bundandır. Biz bundan ğafil olsakta düşman ğafil değildir. Sonlarının aziz Türk milletinin önderi olduğu islam milletlerinin birliği sayesinde olacağının farkındadır ve telaşlarıda ondandır.

 Eyy müslüman Türk oğlu ve kızı. Şairin dediği gibi , hala oyunda, oynaştamısın? Fatih gibi fetihler yapacak yaşta değilmisin? O zaman silkin ve ayağa kalk, sana Rabbinin verdiği vazifeyi yap.  Unutma sakın, küfrün hepsi bir olup saldırsada senin Allahın ve  sen vazifeni yaptığın anda, ağuşunu açmış bekleyen bir Peygamberin var. Vesselam.    

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.