Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Dört Partide Aynı Üst Akılla Yönetiliyor

Koalisyon görüşmeleri devam ederken vatandaşlarımız yazar-çizerler olası koalisyon modeli üzerine tahminde bulunmaya çalışıyorlar. MHP lideri neden muhalefette kalma isteğini ısrarla öne sürüyor? CHP hangi bakanlıkları alır? AK Parti-MHP mi? Yoksa AK Parti-CHP koalisyonumu olur? sorularına cevap arayanlar için boşuna yorulmasınlar diyorum.

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin üst akıl yönetimi neokanların tesiri altındadır. Ortadoğuda arap baharı diye adlandırılan ve BOP projesine start verilirken önce Türkiye’den başlandı, turuncu devrim sandık aracılığı ile gerçekleştirildi, Türkiye, Suriye, Irak, mısır, yemen, Libya vs 21 ülkenin sınırlarının değiştirilip küçük devletçiklere bölünerek kolay kontrol edilen arzı-mevut projesi Türkiye’nin himayesinde istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Projenin ilk aşaması olan karmaşa ve yönetilebilir kaos başarıldı. BOP’un Türkiye ayağında arzı-mevut sınırlarında kalan bölge Türkiye’nin kontrolünden çıkmış gibi 2016 yılında büyük karmaşa ve başkaldırının (serhıldan) provası geçen yıl 4-5 Ekimde yapılmıştı. 2023 yılında bölge kaos karmaşa katliamlardan bitkin duruma düşmüş olacak. BM toplanarak bölgeye barış getirmek için BM askeri adı altında İngiliz-Fransız-Alman-ABD li askerlerin ağırlıkta olduğu 300 bin kişilik orduyla istila edilecek. Bu askerlerin çıkarma yaparken kullanmayı düşündükleri İskenderun limanı için gerekli genişletme çalışmaları, Suriye sınırında rahat geçişleri için yıllar öncesinden mayınlı arazileri ortadan kaldırmak için çalışmalar yapıldı. 2023 büyük irsalin kurulup yeryüzündeki Yahudilerinde harabeye dönmüş Halep-Şam-Bağdat-Erbil-Şanlıurfa gibi kentlere yeni yerleşim birimleri kurarak bölgenin yeni sahipleri olarak ABD ye yerleşen beyazlar gibi kıtayı şekillendirecekler.

   Bu projenin uygulanmasına Türkiye’de engel teşkil etmeye çalışan siyasiler kasetlerle MHP’den bertaraf edildi, bunlar genel başkanın rahatsız eden unsurlardı  (Yaptıkları filer görüntüler tabıkı çirkindi, ama o nedenle tasfiye olmadılar) Deniz Baykal projeye ayak diretiyordu o da kasetlerle bertaraf edildi, BBP lideri iktidar yıpranınca kurtarıcı olarak görülebilirdi büyümeden helikopteri büyük bir operasyonla düşürüldü. Has parti genel başkanı Numan kurtulmuş DP genel başkanı Süleyman Soylu yükselen isimlerdi çağrıldı usulünce parti içinde eritildi.

 Türk milletli tarihinde Ergenekon’a hapsedileli hiç bu kadar büyük tehdit ve tehlike altına girmemişti, Türkiye’nin bu günkü durumu Çanakkale harbinden daha tehlikeli pozisyondadır, o zaman silahımız yoktu ama imanımız vardı inancımız vardı. Yanı başımızda dedelerimizin 1000 yıl yönettiği evladı fatıhan topraklara her gun ABD uçakları bomba yağdırıyor bin yıllık Türk şehirleri Halep başta olmak üzere viraneye çevriliyor, tarihi eserlerimiz değerlerimiz yerle bir ediliyor Milliyetçi liderler bunları görmedikleri gibi, görmeye çalışan Sinan Oğan, Meral Akşener, Yusuf Hallaçoğullları gibi değerler sus pus ediliyor ve BOP’a 13 yıldır hizmet eden liderler put yapılmış tapılıyor.

Manzaraya bir adım geri atarak geniş açıdan baktığınızda meselenin renginin göründüğü gibi olmadığını mecliste grubu bulunan dört partinin de aynı üst akılla yönetildiğini göreceksiniz.

 Çözüm süreci(BOP) devam etsin diye bir siyasimiz AK Parti-CHP-BDP koalisyon olsun diyor hala saf Milliyetçiler meseleyi kavrayamıyor, hepimiz sarhoş olamayız, bir akıl tutulması yaşıyoruz aklıselim fikir düşünce adamları bu meseleye seyirci kalmamalı bir şeyler yapılmalı, Milliyetçiler bir kurultay toplamalı ve bu konuları konuşmalı çözüm üretmeli.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.