Bizim Bilmediklerimiz

 Her şeyi bilmek ,doğru tahminlerde bulunmak  zor ama  ulu orta bilir bilmez konuşmak kolay . Bu aziz ve gazi millette  de konuşmayı yorum yapmayı çok sever.

 Darbe kalkışması sırasında iki dosttan duyduğum şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.’ Reisimizin haşhaşilerle ilgili tekrarlarını biraz abartılı buluyorduk’  ne kadar haklı olduğunu yaşanılanlarla anladık.

 Devleti yöneten erk aslında az bile yapıyormuş bu alçaklarla ilgili. Gerçekler ortaya çıktıkça küçük diller yutuluyor hayretle biribirilerine bakışanlar çoğalıyor.

 Allah Allah buda mı ? Buda mı gerçek denen durumların canlı şahitleriyiz.

 Fütürolojist değilim. Felaket tellalı hiç olmadım. Çevremdeki eş dost  iyimser olduğumu ama hayalci olmadığımı söylerler.

  Meslek hayatımda hastalarımın ortak payda da yüzüme ve arkama konuştuklarında genel kanısı da rahatladık şükür şeklinde. Yani olaylara olumlu yanı ile bakmaya çalışan bir mizacım var.

  Makalelerimi  yazı ve yorumlarımı okuyanlar da bilirler bu mizacımı.

  Bizim bilmediğimiz çok şeyi idarecilerimiz elbette bilmeli ve ülkemizi ve devletimizi de sevk ve idare ederken tedbiri  elden bırakmamalı.

  15 temmuz  sonrası yaşanılanların canlı şahitleriyiz. Tarih bizi yazarken  duruşlarımız  çok önemli.

 Cennetmekan Abdülhamid hanın yaşadığı dönemin canlı şahitleri  o yılların başında iyi duruş sergilemediklerini daha sonraki yıllarda yazdıkları ile bize ulaştırarak tarihi tekerrür ettirmememiz için bizleri uyarsa da tarih tekerrür ediyor.

  Biz de torunlarımıza bugünkü duruşumuzla iyi örnek olabilirsek dedelerimizin yaptığı hatayı yapmamış oluruz.

  Darbe kalkışması gecesi  övülecek çok kahramanlıklar oldu elbette. Birçoğumuzun malumu olduğu  için detaylandırmak istemiyorum.  CNN Türk ,NTV ,Haber Türk  yayınlarına  Oğuz Haksever ve Hande Türk’e teşekkür ettikten sonra iki isimden daha bahsetmek istiyorum.

  Osman Gökçek ve Turgay Güler. Bu iki kahramandan Osman beye bir dostu vasıtası ile sevgimi saygımı ve duruşundaki samimiyetten dolayı hayranlığımı ilettim.

 Turgay Güler kardeşime gelince , o yoğunlukta proğramını izleyememiştim. Kahramanmaraşta  yaşayan dayımın aktardıkları ile daha sonra proğramını izledim . Gerçekten memleketine yakışanın fazlasını yapmış . Kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

  Aslında dayım telefonda muhakkak görüş ve beni görüştür dedi ama bu yoğunlukta bu mümkün olmayabilir. Bir şekilde görüşebilirsem gözlerinden öpeceğim.

  Esas diyeceklerim bundan sonrasına ait. At izi ,it izine karışmış. Herkes sütten çıkmış ak kaşık gibi su yüzünde yüzen zeytinyağı olma peşinde. Darbe kalkışmasını sanki bizler yapmışız gibi pişkinler.

  Zeki oldukları kesin ancak akılları olmadığı için alemi geri zekalı sanıyorlar. Kripto, takiyye, yalan, dolan sarmaş dolaş.

  Elbette gerçekler netleştikçe fotoğrafın tümünü bizlerde gördüğümüzde merhametsizlere merhametle vicdanla yaklaşmayacağız. Bu dünyada  hakkettiklerini verirken arada kalan masumları da el birliği ile korumaya kollamaya çalışacağız.

  Özellikle devlet kurumlarımızda açığa alınanlar arasında çok sayıda masum benimde malumum. Devletimiz hainleri temizlerken masumların hakkını vereceğine inancım tam. Bu günlerde biraz sabır. 

  Hala provokasyonlara açık durumdayız. Her bilgiye itibar etmeyelim. Düşünmeden  taşınmadan ulu orta yangına benzinle gitmeyelim lütfen. Bu günlük de bu kadar. Kalın sağlıcakla.  

Önceki ve Sonraki Yazılar