Apse Patladı Ama Tehlike Devam Ediyor

 Değerli dostlar bir kez daha ümmete geçmiş olsun  diyorum. Başlığımda kullandığım tıbbi terimi meslektaşlarım çok iyi anlar. Apse içerisi mikrop dolu olan ve yaşamı ciddi tehdit eden bir hastalık. Patlaması ise hayatta kalma şansı  demek.

   Malum geçtiğimiz hafta çok ciddi bir badire atlattık. Olmaz denen hemen her şeyin bir çırpıda olabildiğinin canlı şahitleriyiz. Her şey bir anda alt üst oluverdi. Değerlerin hiç biri değerinin olmadığını yaşadığımız  olağanüstülük içerisinde anladık.

 İnsan onuru ,özgürlük, hak, hukuk, madde , mana ,kalite, ahlak din diyanet   say sayabildiğin kadar tüm değerlerin ayarları bir çırpıda bozuluverdi. Can  mal namus emniyeti ,bu emniyetin garantörü zannettiğimiz küçük bir güruh tarafından ters yüz edilerek insanlar acımasızca katledildi.

  Bunu insanımıza reva görenleri elbette tarih kitapları tüm alçaklığı  ile yazacak. Hesap günü bu cinayetin failleri esas hesabı o gün  verecek. Amenna. Ancak bu dünyada da ibreti alem için merhamet etmeyene merhamet edilmez düsturu ile hakkettikleri dilden devletimizin  cevap vereceğinden de  şüphe etmemeliyiz.

  Apse patladı şükür. Bir süre daha  hastalık devam edebilir. Ülkemizin üzerine salınan kara bulutlar  nedeni ile bir süre daha bazı zorluklara göğüs germemiz gerekebilir. Maddi manevi imtihanlarımız devam edebilir. Sabırla, devletimize sahip çıkarak yeni oyunlara karşı da uyanık olarak bu süreci lehimize çevirebiliriz.

  Hafta boyu yaşadıklarımızı hafızalarımızdan elbette silmeyeceğiz. Kolu bacağı  böbreği gitmiş gazilerimizle yapılan röportajların ortak paydasında vatan sağ olsun cümlesinin geçmesi hangimizi duygulandırmıyor ki.

  Ya onurumuz, birliğimiz ,bütünlüğümüz gitse ve cellattan cer umar haller başımıza gelse, ya da reisimize bir şey olsa ve imamesi dağılmış teşbih  taneleri gibi darmadağın olsaydık  halimiz nice olurdu. Bu millete çok şey borçluyuz.

    Gün devlete sahip çıkma , milletle bütünleşme ve provakasyonlara gelmeme günü. Bundan sonraki ödevimiz bu olmalı.  Hafta boyu ödevlerini harfiyen yerine getirerek yediden yetmişe demokrasisine sahip çıkmış ve meydanları doldurmuş  bu aziz millet bundan sonra da   vazifesini  vakar içerisinde yerine getirerek düşmanı çatlatacaktır.

  Oyun içinde oyun yazan dahili ve harici düşmanlarımız için her yol mubah. Yeni oyunları fazla zaman geçmeden sahneye koyacaklar. Biz Rabbimiz’in verdiği akıl süzgecini kullanacağız .Bize gelen her haberi bu süzgeçten geçirerek hesaplarını ters yüz edeceğiz. 

  İçimizdeki zenginliği aleyhimize kullanmalarına müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimizi birlik ve beraberliğimizi iğfal etmek isteyen her kim olursa olsun engel olacağız. Kripto hainlerin gülen yüzüne ,tatlı diline aldanmayacağız.  İz’anımızla onların beden dillerinden  kirli hesaplarını anlayacağız.

  Apse patladı şükür. İrinler içimizden aktıkça bedenimiz can bulacak. Daha sağlıklı ve daha güzel günleri hep beraber kardeşlik duygusu içerisinde yaşayalım inşallah. Osmanlı torunu olduğumuzu dost düşman herkes anlasın ki, bir daha böyle bir kahpelik için cesaretlenmesinler.

   Apse patladı şükür. Kendi yarasını görmeyerek daha ağır yaralılara yardıma koşan diğergam insanlarımızın yüzü suyu hürmetine , bedenini tankın paletleri altına koyarak ilerlemesine mani olan kardeşimin imanı yüzü suyu hürmetine Rabbim önümüzdeki  düşman mayınlarını bir bir patlatarak bizi sahili selamete çıkaracaktır.

  Onun izni ile açılan kalp gözlerimiz içimizde barınan hainleri bizlere hissettirecektir. Gözümüzü ve gönlümüzü açık tuttuğumuz sürece sırtımız yere gelmez. Merhamet etmeyene merhamet etmeyelim. Vakar içinde yüzümüze gözümüze bulaştırmadan devlet ve millet düşmanlarını iyi belleyerek hata yapmadan bu kritik günleri kazasız belasız atlatalım inşallah. Bu  günlük de bu kadar . Kalın sağlıcakla.

Önceki ve Sonraki Yazılar