Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

AKŞENER KADROSUNU TAKVİYE ETMELİ

Meral Akşener MHP’de genel başkanlığa talip olmasıyla tabir yerindeyse arı kovanına adeta çomak soktu. MHP’yi yöneten derin yapı bu günleri hesapladığı için tüzüğe genel başkanlık seçimi için olağanüstü toplanılamaz maddesi ekletmiş.

 Bu günleri ve olacak gelişmeleri programlayan derin yapı ipe un sererek sisteme zaman kazandırmak ve rejim değişikliğine kadar MHP nin sivilleşmesine imkan tanımayacaklar gibi görünüyor.

  MHP’yi yönetenlerin amacı seçim sonrası işi mahkemeye taşıyarak partiyi iyice yıpratıp, ülkücüleri biri birlerine kırdırıp kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırıp öyle partiyi terk edecekler gibi görünüyor.  

 Bu mücadelede derin yapı sarı aday ve danışıklı muhaliflerle işi tekrar toparlayıp yola devam edecekleri hesaplarken Akşener’in arkasındaki halk ve delege desteğinin bu denli olacağını hesaplayamadı paniklediler.

  Bu hafta muhtemelen Yargıtay Cuma günü gibi kararını açıklayacak, karar sonrası süreçte MHP’de yol haritası her zaman olduğu gibi yeni mahalleden kendilerine verilecek talimatla şekillenecektir.

  Meral Akşener ve arkadaşları bu birkaç gün içinde aldıkları mesafeyi iyi tahlil edip uzun soluklu bu yolculuk öncesinde kadrosunu takviye etmesine ihtiyaç vardır. Mesela camia içerisinde çok kıymetli yetişmiş kaliteli hukukçular var, bunlar arasında bir hukuk komisyonları oluşturulmalı beşer kişiden 6 komisyon oluşturulmalı her komisyonun bir başkanı her komisyon başkanının bulunduğu kurulunda bir hukuk işleri sorumlusu olmalı.

Liderlik futbol takımı teknik direktörlüğü gibidir hatır için kulüp başkanının oğlunu kaleye, bahçıvanı stopere, amca oğlunu da santrafor yaparsan sahadan hep hüsranla ayrılırsın. Siyasetçi vefalı olmalı kendisiyle yola çıkana vefalı olmalı ama görev verirken kadrolaşırken, strateji belirlerken ilminden tecrübesinden irfanından istifade edeceği kimselerin gerekirse ayağına gitmeli ve yanına almalıdır.

Takip ettiğim kadarıyla biraz dağınık olmakla birlikte Meral Akşener hak arama mücadelesinde bir adım önde, Akşener yapacağı her hamlenin sonuçlarını iyi hesaplamalı ve c-d planları olmalı. Çok hesap yapan kimselerden kahraman çıkmaz ama Meral Akşener 300 milyon Türk dünyasının Asena’sı olmaya adaysa kadrosu ekibi vizyonu bunu yansıtmalı.

Önceki ve Sonraki Yazılar