Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Kılıçtaroğlu Ve Bahçeli

Türkiye bir ilkini yaşıyor ve kendi Cumhurbaşkanını seçiyor. Haliyle Cumhurbaşkanını halkın seçmesi anayasa emri olunca, Cumhurbaşkanını değil de Türkiye’nin ilk devlet başkanını seçmek anlamına gelen bir seçim söz konusu. 2001 de Başbakanlık görevini üzerine almaktan imtina eden, erken seçim kararıyla Türkiye’yi yönetme şansını, Erdoğan’a bırakan MHP lideri Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ülkücünün Cumhurbaşkanı olma şansını da Sadi Somuncuoğlu’nu öteleyerek yok etmişti. CHP bünyesinde bir sosyal demokrat adayı göstermeyerek, MHP’de bir ülkücüyü aday adayı gösteremeyerek ideolik olarak iflas etmişlerdir. Siyasi partiler renkleriyle, farklarıyla… vardır, sen adayını ortaya korsun, çalışır çaba gösterirsin, ilk turda kendi gösterdiğin aday seçilmezse, sana en yakın iki adaydan birini destekleme kararı alırsın ve bununda makul bir açıklaması olur.

Kabul edelim veya etmeyelim AK Parti 12 yıldır her seçimden güçlenerek çıkıyor,  bu başarıyı kendi gayreti dışında güçlendiren bir unsur olan muhalefet liderlerinin, Ak Parti’nin genel başkan yardımcıları gibi davranmalarıdır,

 zaman zaman yazılarımda ve konuşmalarımda şöyle ifade ediyorum

‘’AK PARTİNİN MUHALEFETTEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI KILIÇTAROĞLU VE BAHÇELİ, DİĞER AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARINDAN DAHA FAZLA AK PARTİYE HİZMET ETMEKTEDİRLER. ‘’

Şimdi İsmail Türk gibi Anadolu’nun saf ülkücüsü kardeşlerim bana Ekmellettin Bey’i soruyorlar, kendisiyle bire bir hukukum yok ama fikrimi söyleyim ‘’Oğlum Mustafa Cihat, Jeoloji Mühendisidir sizin çatı adayınızdan ve genel başkanınızdan daha çizgisi düzgün, aslan gibi ülkücü, bilgi, kültür. teknolojiyi kullanma ve günlük siyaseti okumakta, algılamakta oğlum Cihat bunlardan çok iyi durumda. Araba kullanmaya niyetlenip, direksiyona geçseler Oğlum Cihat güzergâhta bunlara 100 tur bindirir. Arkadaşlarımıza sesleniyorum güce tapınmayı bırakın. Ülkücülüğü silik, içi boş bir ideoloji haline getiren, hiç bir meziyeti olmayan, eline tutuşturulan kağıdı okumakta bile güçlük çeken boş adamların peşinde onlarca yıllı heba ettiğiniz yeter. (KRAL ÇIPLAK)

 Cumhurbaşkanlığı seçimini soruyordunuz, kendi fikrimce, geçmişe yönelik istatistikleri de üzerine eklersek, ilk turda Tayyip Erdoğan %58 gibi bir oy oranıyla seçilir. Görünen köy kılavuz istemez.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.