Siti Kdi: "Müzik, kanserle mücadeleye iyi geliyor"

Siti Kdi: "Müzik, kanserle mücadeleye iyi geliyor"

Müzik kariyerindeki başarısının, ailesine ve pozitif düşünceye bağlı olduğunu söyleyen Siti Kdi "müziğin olumlu ruhu ve tınısı bir kanser hastasını tekrar hayata bağlayabiliyor" dedi.

Endonezya'nın yıldız sanatçısı Siti Kdi, Türkiye'de kendini çok rahat ve huzurlu hissettiğini bu yüzden de Türk müziğini Endonezya'ya ve Endonezya müziğini de Türkiye'ye tanıtmakla ilgilendiğini söyledi. 

TÜRKİYE VE ENDONEZYA ARASINDA MÜZİK KÖPRÜSÜ OLMAYI UMUYORUM

Türkiye'deki müzik çalışmalarını "Umut Bitti" klibini hazırlayarak sürdüren Siti Kdi, kendisine sorulan 'müziğin insan hayatındaki etkisi nedir?" sorusu üzerine 'Müzik yaşamımın bir parçasıdır. Siz Türk kardeşlerimizin de söylediği gibi müzik ruhun gıdasıdır. Deyim yerindeyse dünyayı döndürür. Çalışırken, mutlulukta ve üzüntüde hep arkadaşındır. Kişinin kendi ruhunu ifadesinin en keyifli yolu olmakla beraber bir eğitim, eğlence ve iletişim aracıdır. Allah'a çok şükür müzikle uğraşabilmek nasip oldu ki ben de iki kültür müzikleri arasında köprü olabilmeyi umuyorum.  

ÖLMEK ÜZERE OLAN KANSER HASTASI HAYATA TUTUNDU

Müziğin spiritüelliği ile ilgili belki yaşanmış bir örnek verirsem soruyu daha kolay cevaplayabilirim. Endonezya'da Dangdut müziğin babası ve kralı olarak anılan Rhoma Irama'nın bir şarkısının pozitif ruhu ve tınısı, ölmek üzere olan bir kanser hastasını tekrar hayata bağlamıştır. Hasta hergün defaatle bu şarkıyı dinlediğini ve yaşama enerjisini, zevkini ve gayretini kısacası yaşama tutunmasını bu şarkıya borçlu olduğunu belirtmiştir. Eminim dünya benzeri örneklerle doludur.' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.