Silifke Türkiye’ye Değer Katıyor

Silifke Türkiye’ye Değer Katıyor
GAP gazeteciler birliği heyetinin Mersin Silifke temasları ses getirdi. Silifke ilçesinin tarihi turistik yerlerinin gezildiği ziyarette Silifke STK’ları da gazetecilere Silifke ile ilgili hayallerini, projelerini tanıtma imkânı buldular.

Caretta Voyage Turizm işletme sahibi deneyimli Turizmci Ali Küçük ’ün bizzat rehberlik ettiği gezide, gazeteciler tarihi turistik yerlere ve özellikle Uzuncaburç’a hayran kaldılar.

Gezi sonunda bir değerlendirme yapan GAP gazeteciler birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ‘ Gazi Mustafa Kemal’in ziyaret edip hayran kaldığı bu güzel kentte bulunmaktan mutluyuz gururluyuz’ dedi.

KIYMAZ: SİLİFKE İNŞALLAH İL OLACAKTIR

Kıymaz, “Silifke ilçemiz içinde bulundurduğu yer altı ve yerüstü zenginlikleri, nüfusu ve üretimi le İl olmayı hak eden bir yerleşim yeri. Silifke’nin tarihi turistik değerlerini tanıtmak bize bir nevi borç gibi; Ülkesine bayrağına sevdalı cemiyet üyelerimiz bünyesinde bulundurduğu Yüzlerce yayın kuruluşu vasıtasıyla gerekli katkıyı Silifke’mize sunacaklardır. Silifke’nin barındırdığı potansiyeli ile İl olmayı hak eden bir ilçemiz, İnşallah Silifkeyi bir gün İl olarak ziyaret edeceğiz. Başta Kaymakam Namık Kemal Nazlı olmak üzere onun şahsında, heyetimize sıcak ilgi ve alakaları nedeniyle Belediye başkanı sadık Altınok başkanımıza, TSO başkanı Nurettin Kaynar’a ve yönetimine, Turizmci Ali kalın, Düşünsel Fener, Ali Küçük’e, Gazeteci Rıfat Karaduman ve Sadık Civelek’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Turizmci Ali Kalın ise, “Silifke’miz Üreten Türkiye bütçesine gelirleriyle katkı sunan bir ilçe. Silifke’mizin tarihi turistik yerlerinin tanıtımına duyurulmasına GAP gazeteciler birliğinin eskiden beri katkıları var. Bizlerde yeni yatırımlarımızla bu ilçemizin ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. GAP gazeteciler birliği üyelerini yöneticilerini bizler hemşerimiz gibi görüyoruz, onları ağırlamaktan mutluyuz. Düşünsel Fener(Turizmci): GAP gazeteciler birliği heyeti 2014 yılında ilçemizi ziyaret etmişti, o ziyaretten sonra yerel ve ulusal basında yüzlerce Silifke’mizle ilgili haberler yayınlandı. İlçemizin tanıtımına katkı oldu. GAP gazeteciler birliğine teşekkür ediyoruz. Nurettin Kaynar( TSO başkanı): Silifke ilçemiz mermer üretimi, Çilek üretimi ve bunun ihracatı ile Türkiye’ye katma değer sunan bir ilçe, ilçemizin turizm potansiyeli de yapılacak tanıtımlarla daha da büyüyecektir. Turizm ve tanıtım mutlak basın medya aracılığıyla olacaktır. GAP gazeteciler birliği ’de bu manada ilçemize katkı sunan bir cemiyet. Silifke’mizde gazetecileri ağırlamaktan gurur duyduk” diye konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.